Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Mon_ton » 13 Сеп 2017, 15:37

Забелязала съм, че дъщеря ми избягва да гледа хората в очите, постоянно откланя поглед. Точно навърши 2 години и вече го смятам това нещо за проблем, защото другите деца са толкова вторачени в лицата на хората, когато им говорят, а тя винаги се старае да гледа настрани. Дали според вас трябва да се притеснявам, може ли да издава някакъв проблем това, че отклонява погледа си?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот svetlozara » 14 Сеп 2017, 10:33

Детето ти се притеснява сигурно, че ще го хванеш в лъжа или се смущава да говори с хората, включително непознати, и теб. Изчакай да порасне и ако няма никакви други изменения на поведението, няма защо да се притесняваш
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Lisica » 14 Сеп 2017, 12:03

защо ще се притесняваш, детето може да не се чувства сигурно, ако това вече продължи дълго време, тогава вече може да си имаш едно на ум.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Lili_pili » 14 Сеп 2017, 13:53

може да се чувства неуверено в думите си, да се притеснява от разговорите,особено ако не го изслушвате и не го слушате внимателно, а го правите все между другото.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот nefertiti » 14 Сеп 2017, 15:13

Според мен това е притеснително да. Трябва да намериш причината за поведението на детето ти и да решите проблема.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Катето » 14 Сеп 2017, 15:43

Колко е голямо детето, колко го избягва зрителния контакт, всеки път или понякога. Обикновено това е поведение при аутизъм.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот vanessa_ » 14 Сеп 2017, 18:56

Консултирай се с личния ти лекар, за да си спокойна,но ако е временно няма защо да се притесняваш, ако продължава много време и има други притеснителни прояви, тогава може да обърнеш внимание.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Jully » 07 Фев 2018, 15:02

Не мисля, може просто да не се чувства сигурно, или да не обича да бъде гледано. Аз също не обичам да ме гледат хората в очите, предпочитам да се концентрирам на друго място, особено пък с по-далечни хора, може би не прави добро впечатление.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот Гълъбина_55 » 01 Мар 2018, 18:20

Може да е по-срамежливо. Мноо деца имат подобен проблем, ама сигурно с времето ще го израсне.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Детето ми избягва контакт с очите, притеснително ли е това?

Мнениеот sad » 07 Мар 2018, 11:25

на каква възраст е мъника?
наблюдавайте известно време другите емоционални реакции. Като цяло помолете го докато вие му говорите да ви гледа. опитайте се да изградите навик за визуален контакт.
АКо има други нетипични за възрастта особености, то посетете психолог, за да се уверите какво точно се случва с детето ви.
Ако няма друго, което да е странно просто се опитайте да въведете визуален контакт у дома,защото в по-късна възраст липсата на такъв ще му пречи при общуването.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта