Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот vanessa_ » 14 Сеп 2017, 18:37

Не стига, че не запомням лицата на хората, ами и имената им не помня, до скоро това не ми беше проблем, защото почти нямаше с кой да се запозная в малкия ми роден град. Но сега, от както се преместихме, постоянно ес запознаваме с някакви хора, а аз накрая не знам как да ги запиша в телефонния си указател. :lol:
Имате ли трикове, с които запомняте имената на хората? Аз уж все се старая да запомня даден човек, като му асоциирам името, ами като не съм сигурна за лицат аим, често не знам точно този кой е, а може и да си мисля, че знам името. :lol:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот kikimoraa » 14 Сеп 2017, 19:41

Старая се да ги асоциирам самите хора с нещо - хубави вежди - пешо (като братовчед ми), крив нос - Мартина (имах съученик Мартин по който си падах). Винаги повтарям името когато се запознавам. :)
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот S_Milenska » 15 Сеп 2017, 10:17

Повтарям си името няколко пъти и така. няма друг начин, никакви магични трикове няма, трябва да си го повториш няколко пъти, за да го запомниш.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот miron » 21 Сеп 2017, 12:20

Повтарям си го и ако има някой удобен, който мога да подпитвам от време на врем се възползвам и от тая опция.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот proffinka » 30 Сеп 2017, 00:15

miron написа:Повтарям си го и ако има някой удобен, който мога да подпитвам от време на врем се възползвам и от тая опция.

Хаха, 100 процента същото + го потарям при самото запознанство. :cheerleaderkid:
Аватар
proffinka
 
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Яну 2016, 19:22

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот Локумът » 02 Окт 2017, 11:53

Така или иначе знам, че няма да го запомня и не си правя и труда, след това винаги има на кой да разчитам, за да ми подскаже при нужда. :) А ако някой ми се стори важен си го записвам в тефтера с фирмата, в която работи и позицията, eй така деликатно, след като свърши разговора. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как запомняте по-лесно имената на хората, с които се запознавате?

Мнениеот kalina_216 » 02 Окт 2017, 14:51

Локумът написа:Така или иначе знам, че няма да го запомня и не си правя и труда, след това винаги има на кой да разчитам, за да ми подскаже при нужда. :) А ако някой ми се стори важен си го записвам в тефтера с фирмата, в която работи и позицията, eй така деликатно, след като свърши разговора. :mrgreen:

Много е хитро, че си записваш имената на хората, които те интересуват. :mrgreen:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron