Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот Kremiliya » 15 Сеп 2017, 12:23

За първи път ми се случи да попадна на партида яйца, която след това да бъде иззета. Обикновено чувам за това, проверявам яйцата и никога не сме имали проблем. Но сега покрай фипронила в яйцата, за който казаха вчера, видях, че имам от заразените яйца. Имам 4. От 10. :roll: Останалите 6 сме ги изяли. :-| Разбрах, че не е много опасно за здравето, защото имало доста намалено количество от фипронил от това, което се води опазно за здравето, но все пак, леко се притесних.
В крайна сметка изхвърлих яйцата. Вече се чудя следващия път от къде да си взема яйца, за да съм сигурна, че няма да има никакъв проблем, явно на магазините не може да се разчита, на домашните яйца също. Всъщност, в България яйцата били заразени, за дето е пръскано с препарат срещу паразити - комари, кърлежи, бълхи. Сигурно и повечето хора, които си отглеждат кокошки ги пръскат срещу паразити...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот silver933 » 15 Сеп 2017, 14:17

И у нас се оказа, че има, бяхме изяли няколко, хвърлихме ги и толкова, не сме се шашкали. Толкова боклуци ядем, един фипронил ли ще ни изплаши :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот Kaya » 15 Сеп 2017, 14:53

Изобщо не се притеснявай за тея яйца, какво толкова е станало, хич да не ти пука. :!: Няма някакви опасни количества, а това е нещо, до което често се докосваме, Не го мисли. Внимавай само, при следващата партида яйца.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Сеп 2017, 16:20

Една цифра ни се различава, нашите са с 8-ца, а не 4-ка.
И да имах такива, щях да потърся информация и да видя, че в случая бил твърдено малко и не е достигнал до опасните за човешкия организъм стойности, така че спокойно, хвърляш яйцата и си свиркай.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Сеп 2017, 08:04

Оказа се, че точно този път от опасните нямах, но миналия път имах. Просто ги върнах в магазина, защото изхвърлянето им ми се видя не толкова безопасно, все пак, след като са опасни за консумация от хората, може би са опасни и за животните, в магазина връщат парите за яйцата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот fawla » 25 Сеп 2017, 11:53

Изобщо не се и притеснявам, толкова малко са количествата на "опасните" вещества, че е пренебрежимо като факт.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот dinkog » 28 Сеп 2017, 10:47

Точно от тези май не съм ял. Предишния път имах, върнах ги в магазина само и единствено, заради целта, да може да се направя няккава равносметка с тях, не че ми се обикаляше да ми върнат въпросните 2,50лв.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот Krum » 05 Окт 2017, 14:00

Никога не съм имал честта да имам у нас от опасните яйца, или поне така си мисля, купувам си от една баба в близко до града село.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот vanusha » 16 Окт 2017, 13:47

У нас не са попадали от тези яйца. но продължава акцията, която е свързана с търсенето на фипронил. Излезе новина, че в различни хранителни продукти на германския пазар има продукти с открит в тях завишен фипронил.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Попадали ли са у вас опасни за здравето яйца?

Мнениеот Jully » 16 Авг 2018, 12:32

Веднмъж бях взела такава партита, бяхме яли от тях, останалите ги върнах в магазина, не съм се притеснявала чак толкова.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта