Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот silver933 » 15 Сеп 2017, 14:08

Имате ли трикове, с които успявате да успокоите детето, когато се ядоса? Не говоря за капризи или да тръшкане, а когато го виждате, че е бясно? Как го успокоявате? Синът ми понякога толкова се ядосва, че очаквам да видя как му излиза пара от ушите, побеснява и няма успокоение. Блъска, удря, направо си изтърва нервите. Някой ако го ядоса не може да се успокои, а е още толкова малък, сега е на 4 години... :shock:
Не знам как да го накарам да се успокои. Когато се ядоса наистина много тежко приема всичко. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот Kaya » 15 Сеп 2017, 15:34

Много добра техника за успокоение е да го хванеш за ръцете, тука не говоря да го разтърсваш а го държиш за ръчичкитре и му говориш спокойно, ще поискаш обяснение защо се държи така, какъв е проблема, дали можеш да му помогнеш да бъде решен и така. С много голямо търпение и изслушване.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Сеп 2017, 16:01

Ядосвам се два пъти повече :lol: :lol: :lol: И така на него направо му става лошо, че се е развикал.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2017, 09:46

rabotnata pchela написа:Ядосвам се два пъти повече :lol: :lol: :lol: И така на него направо му става лошо, че се е развикал.

И аз май така процедирам, като ги знам, че се ядосват за глупости и побеснявам. Омръзнали са ми вече фасоните им, сериозно ти казвам! :evil:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот Lollipop » 17 Сеп 2017, 08:55

Ее, ама вие какви сте :) Аз обяснявам, е не е правило или почвам да го имитирам, направо се стъписва.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2017, 12:29

Трябва спокойствие, за да успокоиш ядосано дете. Има много трикове от различни психолози, трябва да намериш твоя начин за успокоение на детето:
Не е нужно веднага да започваш да говориш, по-добре да изчакаш да си каже всичко,което иска. И да му обясняваш, защо не бива да се сърди изобщо няма и да те чуе.
Прегръдката също върши работа, докато се успокои. Най-важното е детето да знае,че въпреки че е ядосано и не постъпва добре, вие го обичате и го подкрепяте.
Може да му предложиш да излезете на разходка, докато се успокои и да не си говорите, просто да походи, докато му олекне, така ще изкара енергията, която се е събрала в него и в момента го кара да избухва.
Може да пробваш и да вдишва дълбоко няколко пъти и да брои до 10, както ни учиха нас - брой до 10 преди да кажеш нещо.
Или най-любимата ми на мен, остави го да се навика, да се наблъска, да си му мине, нека да не задържа негативите в себе си, само за да бъде приятенна обществото.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kак успокоявате детето, когато се ядоса?

Мнениеот Jully » 07 Фев 2018, 14:59

Oбяснявам, че не е редно да се ядосва, като по-малки децата ми не са имали нервни изблици и може би затова ми е било лесно да обясня. Прегръщам, давам малко вода и изчаквам да си поеме дъх, преди да продължим.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта