Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2017, 11:52

Когато започне човек да се замисля все по-често, да му се въртят тези мисли и да идва желанието за дете, значи е дошло времето. И все пак има много, дълго искали деца и очаквали, които после не се справят добре с отглеждането на деца, а има и такива, които стават родители неочкавано и са много добри такива, сякаш намерили призванието си.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2018, 12:55

На човек когато му се прииска да има дете, тогава е готов за родител, стига да има навършени поне 20-22 години, по-рано не може. :mrgreen:
Образованието и малко разум в главата са бонус. Аз също съм на мнение, че трябва да изчакат, няма за къде да се бърза.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Буба Мара » 13 Юли 2018, 17:05

Изобщо не съм разбирала готова ли съм за това. Бременностите не винаги са планирани. Има време достатъчно човек да свикне с появата на детето, стига да не се дърпа и да се държи като удавник за сламка за миналото, което свършва. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот ivan.stoqnov » 13 Юли 2018, 17:23

Ако няко ми каже, че знае кога е готов да бъде родител, шапка му свалям. За тия неща, според мен човек не може да си прави планове предварително. Ей на от днес съм готов да бъда баща. Да, може да почне да се позамисля, че му е време, ако в семейството го придумват, ако е попреминал вече 35-6, ама да е готов, ей такъв не познавам...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Frac » 16 Юли 2018, 17:24

Според мен, ако човек осъзнава отговорността и е по-самостоятелен би могъл да мисли, че е готов за тази крачка.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Милинка » 16 Юли 2018, 17:28

Аз пък мисля, че трябва да се поживее, да имаш стабилна работа и партньор, с когото да те на една вълна ( да желаете бебе) и тогава да се действа. В днешно време си трябва сигурност, отделно две, три поколения на едно място не е работа - виждам по брат ми. Той живее с родителите на съпругата си и винаги има разногласия, но няма къде да отидат на този етап.
Отделно като се замислиш от много планове и времето си минава и изведнъж сме остарели. Не знам, май е до усещане!
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 16:29

ivan.stoqnov написа:Ако няко ми каже, че знае кога е готов да бъде родител, шапка му свалям. За тия неща, според мен човек не може да си прави планове предварително. Ей на от днес съм готов да бъда баща. Да, може да почне да се позамисля, че му е време, ако в семейството го придумват, ако е попреминал вече 35-6, ама да е готов, ей такъв не познавам...


Подкрепям, ще добавя само, че цял живот се учиш да бъдеш родител, а съмнения дали се справяме винаги има.

Милинка, понякога сметките ни излизат накриво. Градиш кариера, казваш си има време и когато се решиш се оказва, че не може да имаш деца. Добре е да се взима и този фактор под внимание. Жената на 35 не е като на 25, дори и външно да изглежда добре. Физиология.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Malina » 10 Авг 2018, 16:33

Отглеждането на бебе не е чак толкова трудно, много хора биха се справили, стига да имат желание, но сега живеем в толкова материален свят, че искаме да сме осигурени с жилище, кола - и то хубава, не някоя която да ни върши работа, с работа, с банкова сметка с добри доходи и тя станала... пишем в темите после за замразяване на яйцеклетки, за ин витро и т.н.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Frac » 10 Авг 2018, 17:20

То родител цял живот се учи човек да бъде и винаги му се струва, че е можело да бъде по-добре. Няма как да си подготвен за неизвестното. Отделно всяко дете е различно и се променя постоянно. Радост и редица взаимни уроци :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот renetka » 14 Авг 2018, 12:36

Няма абсолютно точно обяснение на това, че си готов да станеш родител. Просто се заражда чувството, че наистина си узрял да създадеш нов живот и да се грижиш за него. Чувстваш го като готовност, потребност и разбира се инстинкт.Чудя се на жените, които прехвърляйки 30-те се превземат и говорят за това, че не желаят да се замислят по въпроса за раждане и майчинство.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта