Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Дороти » 08 Ное 2018, 16:34

Започнахме да се умиляваме като видим бебе. Говорихме се уж хипотетично какви родители ще сме, взехме си домашен любимец. Това сякаш беше следващата крачка :mrgreen:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Буба Мара » 08 Ное 2018, 17:29

Не разбрах. Моето дете дойде преди да го разбера, нещо като свършен факт, с който се съобразяваш и учиш в движение. Аз и иначе не вярвам, че може да се почувстваш наистина готов и когато чудото се случи пак да си също толкова готов, както и преди това. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот tinkerbell » 08 Ное 2018, 17:53

Едва ли някой разбира, че е готов да стане родител. Просто в един момент биологическия часовник започва да тиктака. Заложено ни е в гените да искаме деца. Има нещо общо и с безсмъртието... :)
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Dalia » 08 Ное 2018, 17:59

Незная как човек разбира дали е готов да бъде родител. Просто се появява малкото вързопче и ти разбираш, че това е целият ти свят. Мисля, че всеки ден ние се учим да бъдем родители, а децата са нашите най-добри учители.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Doktoricata » 09 Ное 2018, 17:30

Dalia написа:Незная как човек разбира дали е готов да бъде родител. Просто се появява малкото вързопче и ти разбираш, че това е целият ти свят. Мисля, че всеки ден ние се учим да бъдем родители, а децата са нашите най-добри учители.

:+1: Страхотно си го казала! Няма по-голямо богатство от децата. Децата са извор на живот във всеки един смисъл на думата! Не се страхувайте да станете родители, защото времето минава и може да се лишите от тази радост.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Fury » 06 Дек 2018, 15:13

С мъжа ми отдавна искахме да имаме деца, но първо трябваше да уредим някои неща като жилище, ремонт, аз завършвах магистратура. Не е имало специален момент, в който разбрахме че сме готови. Просто си свихме нашето гнездо и другото дойде от само себе си.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Надя! » 22 Мар 2019, 10:40

Още преди да се оженим го знаехме. Винаги сме харесвали децата и се молехме да нямам проблеми със забременяването.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Анелия А » 22 Май 2019, 10:57

Не знам, дори не помня кога точно. Още преди да се оженим беше. Просто не се пазехме, не че някой от нас специално е казал, че вече иска дете.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Ая123 » 17 Юли 2019, 09:14

Мога да споделя как аз разбирам, че не съм. Просто не мога да си представя някой да ми проваля плановете, да съвместявам моите си задължения и задачки с отговорности покрай дете. Явно не съм узряла за тази крачка.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот nefertiti » 17 Юли 2019, 16:17

Надя! написа:Още преди да се оженим го знаехме. Винаги сме харесвали децата и се молехме да нямам проблеми със забременяването.

Ох, за съжаление все повече двойки имат репродуктивни проблеми. Според мен повечето жени се отдават на кариера и се замислят за деца сле 30-те.
Ая123, ние си правим планове, но друг разползаг с тях...
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта