Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Сеп 2017, 14:20

Тръгнал синът ми на 25 години да иска да ме прави баба. Как да им обясня, че са млади и не им е време от сега да мислят за умножаването на семейството им. :roll: Той е с приятелката си заедно от близо година и вече обмислят да създадат семейство. По принцип не съм против, но не мисля, че са готови за родители. Вие как разбрахте, че сте готови за тази стъпка? При мен преди години беше много по-различно, женихме се млади, азщото трябва и естествено раждахме деца съвсем скоро, до годината имахме дете, иначе не беше нормално. А сега младите имат толкова много възможности и варианти да отложат радостното събитие за тогава, когато са наистина готови.
А може би те са... но как разбираме, че са готови?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:17

Може децата са готови. Когато имат достатъчно стабилна работа, достатъчно добри отношения, не се опитват да спасят връзката си, а да я надградят, тогава е друго. Когато са и уравновесени емоционално.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Slavena » 20 Сеп 2017, 11:06

изоб6то не съм била готова ама то като стана и си стана и това е. после като се роди бебето иска6 н еиска6 си го гледаш и то само идва майчинското чуство
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Сеп 2017, 14:11

След като те са решили не трябва ти да се намесваш и да искаш по някакъв начин да им променяш мнението, нека щом са го решили да го направят. Дори и да си майка не можеш да знаеш какво е в главите им и какви са им наистина отношенията. А и на мисля, че на някое семейство може да натежат децата, особено, ако има кой да помага. А те са най-хубавото.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот fawla » 20 Сеп 2017, 15:48

Изобщо не са готови, толкова млади тръгнали да се женят и деца да раждат. Нека да си намерят сигурна работа, после ако искат и 10 деца да имат. Защо бързат някои хора не го разбирам, аи гаджета от скоро..
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Сеп 2017, 12:53

Явно ще ги остаавятм да си чукат главите. Нямам против да имам внуче, разбира се, но имам против да се роди в незряла връзка. те още не се познават добре, правят планове за пътувания, как им се вписва едно дете в тези планове? Нямат и двамата сигурна работа, все още учат, хубаво родителите им ще помагаме, но те трябва да умеят да изкарват достатъчно пари поне да си платят сметките и памперсите,пък ние да даваме за храна - добре. Не мисля, че и емоционално са готови.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2017, 14:01

Ванче, какво правиш?! Я си помисли! Нашите родители като са се събирали, да не да са имали нещо?! Или ние като сме създавали семейства, нима сме били оставени под пари! Остави децата на мира, нека да раждат деца, а и вие имате възможност да им помогнете, какво толкова мож да се обърка, освен да сстане по-щастливи??? Живеем в твърде материален и извратен свят, за да орязваме крилата и на тези, които искат да рискуват да създават семейства!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот Stark » 07 Дек 2017, 13:38

Споре дмен човек, когато е готов и се реши, точнотова е времето, не е чак толкова трудно да се гледа дете, останалите фактори вече като финанси и т.н. са важни, защото с появата на детето, много от интересите трябва да се прекаратят и мечтите трябва да се прехвърлят върху детето.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Дек 2017, 19:25

То някой път като дойде не пита. Аз не съм планирала детето, но да ви кажа, нескромно може да звучи, но се справям много добре. В нито един момент не съм изпитвала трудност в отглеждането. За сметка на това, много мои приятелки, родили по-късно и осмислили решението си, изпадаха в крайности, депресии, антиваксърски истории и кавги с мъжете си, заради децата. Така че не всичко е да го измислиш и планираш. Всичко е да го преживееш и да следваш себе си, а не модите и да се сравняваш с останалите. Само така ставаш пълноценен родител.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как разбрахте, че сте готови да станете родители?

Мнениеот уморена » 08 Дек 2017, 10:55

Учудвам се на хората, които постоянно правят планове за всяко нещо, дори и за това. А някой друг да се меси в решение, а и родителите трябва да се радват, че искат да им направят внучета.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта