Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:34

Казаха ми, че маслото от авокадо било много подходящо аз пържене, защото издържало на нагряване до 200 градуса, нещо, което малко мазнини могат да предложат. :roll: Реших да взема, взех, Само че не ми харесва много аромата, сякаш пържа в зехтин, абе като цяло не ми хареса. Да не да съм взела някаквао неподходящо... нито за салати ми харесва. :roll:
Имате ли идеи как да го оползотворя, за да не го хвърля че не беше никак евтино..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2017, 16:39

Аз също не го харесвам, но напълних едно малко бурканче с люти чушки и подправки, ткаа стана по-ароматно и взех да слагам по малко в салатат, но определено не ми е много любимо.
За козметични цели, може да си мажеш върховете на косата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Мнениеот dinkog » 19 Сеп 2017, 13:44

Аз го ползвам за пържене, когато готвя по-продължително, точно, защото може да се загрява до по-високи градуси. има малко специфичен вкус,но с добавките става много атрактивно. Има един вид, който е с люта чушка, много е готино,пробвайте него.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Мнениеот vanusha » 07 Дек 2017, 12:42

Аз си го слагам в салатата, но има доста силен вкус, става и за готвене обче не ми харесва много, определено н ее много вкусно, доста горчи.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Използвате ли и как масло от авокадо в кухнята?

Мнениеот Jolene » 12 Яну 2018, 12:14

Аз готвя с масло от авокадо и съм много доволна, знам, че еполезна мазнина,а няма лош дъх, като зехтина да речем,, който да си призная, аз не обичам особено, но ям по задължение, защото бил полезен.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта