Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2017, 15:51

Имах скоро някакво раздразняване на крака и за около две седмици се повлия много добре от кокосово масло, но не ми харесва много консистенцията на маслото. Затова искам да си приготвя някакъв крем, който да е по-твърд и удобен да се носи, за разлика от маслото и да издържа на малко по-високи температури от стайната. :roll: Чудя се какво да включа към кокосовото масло, за да стане по-издръжливо и все пак да има този антибактериален и заздравяващ ефект?
Сега през зимата като почнат да ми се разраняват ръцете от студа, смятам, че с маслото ще се справям повече от чудесно.
Нямам идея обаче, с какво да комбинирам маслото..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Сеп 2017, 18:07

Кокосово масло, какаово и една ампула витамин Е. Маслата може да са 1:1.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Окт 2017, 12:09

Мен ме интересува за балсам за устни натурален с кокосово масло.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2017, 16:11

Може да му добавиш какаово масло и по тоя начин ще успее да се стегне. Но кокосовото масло дори и така, в по-удобна кутийна на стайна температура може да много удържаща.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Окт 2017, 19:47

Ваня Стойчева написа:Мен ме интересува за балсам за устни натурален с кокосово масло.

Гледах една рецепта - 2 лъжици кокосово, 2 лъжици какаово, 2 лъжици пчелен восън и есенция от ванилия или друг аромат.
Разтопява се всичко на водна баня, добавя се накрая аромата и се оставя да се охлади вече в кутийките му. Мисля да пробвам този уикенд :!: На малкия му влияе много добре кокосото масло, а устните му вече са напукани.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Jolene » 26 Окт 2017, 11:42

Смеси равни количества кокосово и какаово масло, много полезно за дъцете и няма да имаш никакви проблеми с разтичането, но все пак трябва да го носиш в добре затваряща се кутийка.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Jully » 09 Ное 2017, 12:22

Може и малко плечен восък да го държи стегнато. Но и зависи колко и какво количество искаш да правиш и къде ще го съхраняваш. На стайна температура около 20 градуса, маслото се чувства най-добре, топи се над 36 градуса.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да добавя към кокосово масло за траен крем?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Ное 2017, 12:16

rabotnata pchela написа:
Ваня Стойчева написа:Мен ме интересува за балсам за устни натурален с кокосово масло.

Гледах една рецепта - 2 лъжици кокосово, 2 лъжици какаово, 2 лъжици пчелен восън и есенция от ванилия или друг аромат.
Разтопява се всичко на водна баня, добавя се накрая аромата и се оставя да се охлади вече в кутийките му. Мисля да пробвам този уикенд :!: На малкия му влияе много добре кокосото масло, а устните му вече са напукани.

Пробвах го това, само че имах проблем със съхранението. Може би трябва да се сложи в обикновена кутийка, аз ползвах от балсам за устни "машинката"
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта