Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот Elica » 18 Сеп 2017, 16:43

Кои са най-честите грешки, които правите в супермаркета? Аз вече забелязах някои неща, които правя несъзнателно или съзнателно, докато пазарувам. От скоро се опитвам да си поддържам сама домакинство (живея с приятеля си) и усещам, че правя големи глупости:
Презапасявам се с храна, без да имам план :banghead:
Купувам винаги неща, от които нямам нужда, само защото са на промоция. :?: :!: :!:
Вземам непознати неща, които после не знам как да използвам...
Не знам цените на продуктите и всеки път пазарувам хаотично..
Вие какви грешки допускате и как да се поправим? И иначе знам, че правя глупости, ама не спирам. Обичам да пазарувам и оставям огромна част от заплатата си в магазина... :banghead:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот dinkog » 19 Сеп 2017, 12:31

Най-голямата ми грешка е, че ходя без да съм си приготвил списък с нещата, които искам да се купят. Така винаги вземам каквото ми скимне и може да се окаже, че съм оставаил 50-60 лева, а няма нищо за ядене.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот kauda » 19 Сеп 2017, 14:06

Грешки много правя. Ходя да пазарувам гладна, или пък не следя цените на стоките също, никога не знам нещо дали го купувам на същата цена,м има ли завишение или няма, обикновено съм в невидение.
Също така една от грешките, които взех да поправям е да папзарувам само на някаква определеня марка от нещата. Вече почнах да каупувам от марките на магазините, по-евтино е и не се различава на качество от другото с лъскавата опаковка и името си.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Окт 2017, 18:16

Пазарувам повече, отколкото имам нужда. Не ми трябват много от нещата, които вземам, или купувам просто боклуци, защото са ми вкусни. Трака се прибирам и със салам, бира, чипс, а малко ориз и картофи, въпреки че са далеч по-основна храна..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот Stefany_Nik » 14 Дек 2018, 16:14

Да пазарувам, когато съм гладна. Тогава пада шопинг! Затова избягвам. Гладът е много лош съветник.
И все гледам да имам списък.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Какви са грешките по врема на пазар в супермаркета, които правите?

Мнениеот Dalia » 14 Дек 2018, 18:58

Stefany_Nik написа:Да пазарувам, когато съм гладна. Тогава пада шопинг! Затова избягвам. Гладът е много лош съветник.
И все гледам да имам списък.

И аз така. Гладна ли съм мога да накупя хиляди храни. Не че някой ще им се назландиса у дома, но може и по-умерено и аз като вас гледам да си направя предварителен сисък с покупките, че да няма стрес после на касата :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта