Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот dinkog » 19 Сеп 2017, 12:34

Как ви се струва, че в сладкарница Неделя, искат от клиентите им да им заплащат такса от 15 лева, ако желаят торта, която те са закупили преди секунди да им бъде нарязана.
Една жена се оплака във фейсбук, че купила цяла торта за повод у дома, но детето й се разревало да му отрежат, тя помолила за едно карче и те й казали, че отрязването на парче от тортата ще й струва 15 лева. Друга разказа,че купили цяла торта за колежка, поискали така нарязване, пак им казали 15 лева. Отказали да се нареже и я изяли директно, при което сервитьорката поискала 15 лева, заради консумацията в заведението. :shock: :shock: :shock:
На вас искали ли са ви цена за сервирането и струва ли ви се оправдано да искат по 15 лева, за да нарежат торта, закупена на толкова завишени цени, както е в Неделя? Бихте ли дали тези пари?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот kauda » 19 Сеп 2017, 14:04

Не се учудвам, точно от Неделя, те там не се "наядоха". Не осъзнават ли, че хората обичат добро отношение, да ласкаят клиента, да се чувства важен. Това ще ги върне отново там. Сега всички, които прочетатр за това и имат по-силна гражданска позиция не биха купували от там, но ако чуват добри отзиви, че са мили, любезни, че се държат добре, нещата ще са много по-различни, нали?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот kalina_216 » 19 Сеп 2017, 14:46

Тук никой не гледа на клиента като на цар, както трябва. Положението при нас е, че парата командва. Нищо не би коствало на сладкарницата да отрежат едно парче торта на майката, или да помогнат за празника на приятелката. :roll:
Уважението се печели.. на мен на Неделя и самите торти са ми неоправдано скъпи и твърде сладки, за да ми харесат, но това отношение още повече може да ме откаже от тях.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот Notification » 20 Сеп 2017, 10:06

искат да си вземат парите,защото като купуите една торта тя струва 40 лева, ама ако я нарежат ще ви вземат по 4 лева на едно парче. друго е нали?
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот Slavena » 20 Сеп 2017, 11:02

Аз не виждам кое ви учудва толкова, купувате си торта и си тръгвате. като си купите салам от магазина там ли сядате да го ядете или си го носите у вас, естествено е да ви поискат пари, вие какво друго очаквате?
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Сеп 2017, 14:26

Такова обслужване се намира по заведения, които са "голяма работа" и много над нещата. Всеки, който има по-голям бизнес си мисли, че може да прави каквото си поиска. Ако беше някоя малка сладкарница щяха да ви нарежат от тортата, да ви дадат, но не и голямата Неделя, те трябва да се наяждат с още пари. И сервитьори и бармани не са виновни, защото и няма за какво да са виновни, те изпълняват наредбите, които имат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Сеп 2017, 12:57

Това не е непозната практика по света. На доста места хапването на нещо в заведение е много по-скъпо. Но хората, които мислят така правят една основна разлика, че тук не става въпрос за храна, която може да се купи от друго място. т.е. не става въпрос за аналогична бира от магазина, аз да седна да я изпия в бар. Става въпрос, че тортата е купена от същото място, в същото време и просто искате парче от нея.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот Rali_hr » 21 Сеп 2017, 16:19

Голяма глупост! Да, ако съм отишла с тортата купена от другаде, да искат да ми я сервират там хубаво. Или пък не съм се оплакала, че тортата в магазина е 10 лева, а при тях е 30! Купуваш на място. Много грозна постъпка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Плащаме такса сервиране в сладкарница?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Сеп 2017, 19:22

Струвало повече, като било в заведение. Ама аз не съм дошла да си поръчам парче торта, аз съм си купила тази торта от там!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Още от Framar.bg


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron