Пропускат ли хранене децата ви?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Авг 2018, 18:30

Ако децата си растат, голяма работа, че ще пропуснат, макар че не всички говорите за пропускане, те пак имат 3 хранения за деня, пропускане е ,а ко от закуската в 8ч отиде на вечерята в 7-8. Другото е просто ядене в различни часове.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Frac » 22 Авг 2018, 17:08

И при нас се случва, но не го приемам за проблем. Та то и аз като стана в 10 ч., пия кафе и ми идва апетита чак на обяд. Моите също пропускат ядене, но това не означава че стоят гладни-казват си и ядат. Разбира се гледам да има някакви разпределния-сутрин, обед, вечер, но ден с ден не си прилича :) Важното е да са здрави.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот ivan.stoqnov » 22 Авг 2018, 18:08

marsu написа:Ако децата си растат, голяма работа, че ще пропуснат, макар че не всички говорите за пропускане, те пак имат 3 хранения за деня, пропускане е ,а ко от закуската в 8ч отиде на вечерята в 7-8. Другото е просто ядене в различни часове.

:+1:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 18:17

Мисля, че е проблем, ако наистина пропускат. Храненето е много важно за подрастващия организъм! Просто се старайте, когато ядата да пълноценно, нека храненето им основното не бъде от зрънчо, солети, близлки... защото това го виждам често и после се чудят майките защо децата им не искат да ядат...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2018, 10:06

kauda написа:Мисля, че е проблем, ако наистина пропускат. Храненето е много важно за подрастващия организъм! Просто се старайте, когато ядата да пълноценно, нека храненето им основното не бъде от зрънчо, солети, близлки... защото това го виждам често и после се чудят майките защо децата им не искат да ядат...

:goodpost:
И мои приятелки се оплакват, че децата им не искат да ядат, а като сме на кафе на някоя детска площадка, те постоянно ядат сладолед, близалка, солети, зрънчо, вафла. Кога да огладнея, след като не спират да тъпчат нещо?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот maia the bee » 06 Ное 2018, 10:30

Вече са големи, но докато бяха в по-крехка възраст - до към 10-11 години, се опитвах да ги науча че пропускането на хранене води до по-свирепо огладняване и нахвърлянето на най-леснодостъпните джънкове в магазина. Дори и леко хранене да е, да го има. На този принцип съм.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Дороти » 07 Ное 2018, 13:11

Моето никога не е обичало да закусва. Аз пък не мога да започна деня без закуската. Мога ли насила да го накарам? Предлагах, предлагах и накрая се отказах. При някои хора си е до организъм. Не са гладни, каквото и да им предложиш сутринта.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Надя! » 25 Мар 2019, 11:11

Мисля, че е много важно детето да има режим на хранене. Е, сега, ако пропусне едно хранене и то от време на време, не е драма. Но иначе е добре да си има режим, за да се поддържа добър метаболизъм. Тялото "помни".
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта