Пропускат ли хранене децата ви?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот gabinka_80 » 19 Сеп 2017, 15:41

Случва ли се децата ви да пропускат хранене и кое и кога е притеснително? Дъщеря ми отказва много често да яде на обяд, хапва сутринта (към 11ч, защото не иска да закусва),след което яде направо вечерта. Не мога да си обясня как другите хора имат съставен тежим, децата им се хранят по 4-5 пъти на ден, а моята яде по 2 пъти. Няма никакви междинни хранения, за нея яденето е да седне на масата и да се наяде. Не търси нищо друго. Не знам злояда ли е каква е, но не мога да кажа, че е злояда, защото яде всичко, което съм й приготвила, никога не ми е отказала нещо. Все още е само на 3,5 години и ми се струва много малко това хранене. :roll:
Вашите деца пропускат ли хранене??
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Jully » 19 Сеп 2017, 16:08

При мен това не може да се случи. Събуждам ги около 9ч. ако са ваканция децата и до 9;30 са седнали на масата, наяждат се и след това правят всичко останало. Обядват около 13ч. и към 16ч ядат отново, вечерята, дории да играят долу ги прибирам и в 19ч. са на масата лятото, зимата вечеряме по-късно, защото каката е на училище до 19:20 и вечеряме към 20:30-21ч.
Зимата ядат и често още веднъж между закуската и обяда. Не допускам да се пропуска ядене.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот vanusha » 19 Сеп 2017, 19:11

Всяко дете, което расте здраво, енергично и жизнено трябва да се остави да се храни според нуждите си. Твоето като не иска междинна закуска е супер, това изключва кроасани, бисквити и зрънчовци. А и след като закусва толкова късно, после разходка, спи и си ляга, нормално да не огладнява до вечерта. не се притеснявай. Сигурно и става късно. Ако тръгне на градина там ще се промени режима му.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Notification » 20 Сеп 2017, 09:53

Трябва да научиш детето си да става рано, за да се храни балансирано, както трябва и да има всички хранения. след като още ти расте детето не е нормално да се храни толкова малко, как по два пъти на ден, пък расте сега. Щерка ми е на 6 години и яде по 4 пъти наден.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот mix_twix » 20 Сеп 2017, 11:28

Оставяй детето да си яде колкото си иска, ако иска по 5 пъти на ден, ако иска по веднъж, ако не е слабо и злоядо, значи си яде нормално. всеки организъм е различен и се нуждае от различни неща.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2017, 12:17

Случва се, разбира се,особено, ако е бил вкъщи и не се е движил много. Колкото повече са ангажирани децата, толкова повече огладняват, забелязала съм, че на училище яде много, а ваканциите,въпреки че играе доста, не огладнява толкова.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот fawla » 15 Дек 2017, 13:51

Не е правилно да пропусакт хранене, трябва да ядат под час и да се хранят редовно, без пропуски, иначе как ще расте огранизма им правилно и добре?!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2017, 13:27

Всички деца имат пропуски в храненето си и с времето си се стабилизират нещата, но е важно и постоянството на родителите.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот skyfly » 21 Авг 2018, 16:33

Често пропускат, когато играят навън, унасят се, не са гладни, не ги карам на сила, нека да ядат когато си искат :D
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Пропускат ли хранене децата ви?

Мнениеот ivan.stoqnov » 21 Авг 2018, 18:03

И нашите не са редовни с храненето. От хайманосване не се сещат да ядат. Сега е ваканция и хич не им се става да закусват и така до 11 ч майка им не може да ги накара нищо да хапнат.После обяда естествено вече става късен следобед, а за вечеря понякога не искат и да чуят
хапват малко колкото и да не е без хич и лягат. То и през учебно време горе долу са същите нещата. Спят до последната минута само скачат в гащите хвърлят една шепа вода на лицето и хукват. В училище я яли я не и на обяд се върщат като гладни вълци, ама то обяд обяд пак 13-14 ч станало и същата схема горе-долу повратяме.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron