Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Notification » 20 Сеп 2017, 10:17

Четох много интересна статия от Фрамар за заболяванията, които почти са изчезнали или дори вече не съществуват.. :roll: Замислих се, каква ли е причината да са изчезнали, след като всички отричат ефекта на ваксините,как така хората изведнъж в огромен процент са развили необходимия им имунитет да се предпазят от Паралич, коклюш, Морбили, Дифтерия, чумата, пък в наши дни ги няма. :roll: Аз съм сигурен, че тея гадости няма да се върнат, аз също не давам на жена ми да слага ваксини, защото съм много против тях, но се замислям, дали все пак ваксините не са спомогнали да се излекуват хората и тези болести да са в миналото, или всъщност, всичко се е случило благодарение на естествения изграден имунитет на хората. Но не е ли съвпадение, че за кратък период от време всички са взели, та са се преборили с болестта... :roll:
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Slavena » 20 Сеп 2017, 11:03

Като не ги слагате ваксините тези азболявания вместо почти изчезнали ще станат отново съвсем нормални за нашето ежедневие, да няма да стане веднага, но до 20-30 години.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот mix_twix » 20 Сеп 2017, 11:23

Или зса изчезнали заради ваксините, или всички изведнъж са се превърнали в супермен и суперуомен. :wink:
Ваксините са едно необходимо зло, което пази хората от редица заболявания. Друг е въпроса, защо в наши дни вече масово не искат да се поставят. Причината е, защото няма болни хора и шансът неваксинираните да се разболеят е минимален, това дава една голяма свобода. Но нека да не забравяме, че живеем в много глобален свят и всеки има достъп до навсякъде.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Lili_pili » 20 Сеп 2017, 12:35

Ваксините нямат никакво участие, не заблуждавайте всички антиваксъри. Огранизмът ни се е справил с всички болести и затова вече ги няма. :) Скоро ще бъде така и със спин, рак и всички останали болести, от ваксини не се нуждаем.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Сеп 2017, 14:06

Ваксините са изиграли огромна роля, само някой глупак може да отрича приноса им за световното здраве. Разбира се, че имат странишни реакции и никой не иска това да се случва на детето му, за съжаление обаче без тях би било по-зле. И заради тенденцията да не се ваксинират децата мисля, че доста скоро ще разберем какво в действителност ще се случи, когато ваксини няма.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Snejna » 20 Сеп 2017, 16:09

Естествено, че е заради ваксините, няма заради какво друго да бъде. Не звучи сериозно, изведнъж да се намали рядко заболеваемостта на болести, които буквално са убивали хиляди.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Mon_ton » 21 Сеп 2017, 09:37

И аз ги очаквам да вземат да се завръщат и да се увеличават случаите, вместо да намаляват. Тази мания по антиваксърството ще има лоши последици. За съжаление. Но хората не мислят за бъдещето, те гледат здравето на децата си тук и сега. Дано все пак прогнозите ми не се окажат истина.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот qwerryyy » 09 Окт 2017, 15:43

Мисля, че е ясно, защо са изчезнали. Въпросът е защо ние искаме да ги възродим и скоро отново да бъдат съвсем обичайни за нашите ширини...
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот skyfly » 18 Мар 2018, 09:11

Разбира се, причината не можае да е в лошите ваксини, по-скоро е в здравето и имунитета на хората, изведнъж ряяязко всички са се излекували.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Защо някои заболявания са почти изчезнали?

Мнениеот Тъжна Луна » 19 Мар 2018, 14:40

Slavena написа:Като не ги слагате ваксините тези азболявания вместо почти изчезнали ще станат отново съвсем нормални за нашето ежедневие, да няма да стане веднага, но до 20-30 години.

И аз съм на същото мнение, а и всеки лекар ще го потвърди даже и да не е обвързан с някоя фирма доставчик на лекарства, от която печели.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта