Как точно приготвяте пълнени гъби?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Сеп 2017, 14:21

Веднъж ядох в едно заведение пълнени гъби и страшно много ми харесаха. После се опитах аз да направя, уж някакви с масло, но всичкия пълнеж илзезе и изобщо не се получи нищо свясно.. :roll: Явно не съм направила нещо както трябва и затова се е разтекло толкова.
Как ги правите тези пълнени гъби, явно са доста популярни, защото всеки който питам ми казва "ами просто ги пълниш и печеш''. Хубаво ги пълня, но защо останах без пълнеж и всичко беше с толкова много вода...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот asdddwww » 20 Сеп 2017, 15:12

Ако са ти били много малки гъбите или с много масло, което като се втечни е избутало останалото...
Аз нарязвам пънчетата, слагам малко лук, малко шунка. запържвам и пълня, без да слагам никакво масло, чак когато се позапекат слагам кашкавал, пък ако са по-големи мога и пъдпъдъче яйце да сложа. :mrgreen: няма нищо сложно, другия път избери дебели и големи гъби, има едни, които са с по-дълбоки пънчета, има пък други, които са с по-плитко пънче. Вземаш от първите и нищо няма да излезе.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Snejna » 20 Сеп 2017, 16:07

Ако ви кажа, че такова нео не съм яла . аз също мисля, че ще се изсипят и никога не съм приготвяла подобни гъби. Може би е време да пробвам, ще намеря някои по-големи от магазина и ще ги напълня.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Сеп 2017, 12:14

МНого често приготвям, специалист са когато имаме гости, дори си ги търсят, ако не съм направила са ме пращали в кухнята да ги готвя, затова вече си знам - гъби винаги има. :mrgreen:
изчистваш гъбките от пънчетата. Нарязваш на ситно малко лук, спанак, вътрешността на гъбките, слагаш 1 кофичка котидж сирене. Това ти е пълнежа. Лука и пънчетата се запържват, слага се малко сол, пипер, след това наситнения спанак, накрая сиренето, колкото да стане на хомогенна консистенция. Оставяш за кратко да се охлади пълнежа, за да можеш по-лесно да напълниш. Пълниш добре гъбките и слагаш да се пекат, накрая може да сложиш малко настърган кашкавал, парче моцарела. Пробвала съм да сложа резен чери домат, ако сметстта ми е по-малка. става отново супер, отгоре парче моцарела.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Rali_hr » 21 Сеп 2017, 16:11

И аз ги правя както Ванчето. Пълнила съм ги само с бекон и кашкавал и пънчетата им , стават чудни. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Сеп 2017, 19:22

и аз никога не съм правила, дали ще ми се получат, не знам. Все си мисля, че няма да е достатъчно хранително и ще трябва да мисля поне още 2-3 ястия отстрани хаха
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот kalinka-kuku » 28 Сеп 2017, 11:17

Последния път ги напълних с парченца препечен бекон, мааалко кашкавал и много зелен лук. Получиха се страхотно. Много лесно се приготвят, порсто трябва да се изберат гъбки с дълбоки капачета.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Lollipop » 28 Сеп 2017, 12:44

Нещо си сбъркала, много лесно стават, само си избери по-дълбоки гъбки. Пълня ги с каквото намеря. Харесват ми дори и когато са пълнени със спанак и сирене и малко сметана, кашкавал. Общо взето избор има, само да ти се експериментира. Могат да се получат доста добри ястия.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2017, 14:58

Напълни ги с нещо, което знаеш, че ще ти хареса с гъбите. Веднъж ядох с чушка, изобщо не ми допадна, използвай вкусове, които вървят добре с гъбите. Сирената, лука, сметаната и месото се комбинират добре с чушките. Доматени сосове изобщо не стоят добре.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как точно приготвяте пълнени гъби?

Мнениеот Dust » 12 Дек 2018, 16:27

Аз ги правя като настържа кашкавал, нарежа кисели краставички на ситно и отгоре сложа подправки. Семпло, но вкусно.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта