Къде използвате пшеничен зародиш?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Къде използвате пшеничен зародиш?

Мнениеот Mon_ton » 21 Сеп 2017, 10:32

Взех си пшеничен зародиш и сега не знам какво да го правя. С идеята уж да го включа някъде, стои вече една седмица и чака включване. Идея си нямам къде да го навра. Дали мога да го сложа, вместо брашно в палачинки, или трябва да годобавя като някаква част към някое печиво?
Имате ли идея и ползлвате ли пшеничен зародиш?
Дали не се прекарах с тази покупка, така ще замине в коша, ако не му намеря мястото... :roll:
Ако може да се яде сурово ще го излапам с овесени ядки, доста прилича на нещо, което може да се сложи вътре:
pshenichen-zarodi6.jpg
pshenichen-zarodi6.jpg (25.37 KiB) Прегледано 466 пъти
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Къде използвате пшеничен зародиш?

Мнениеот miron » 21 Сеп 2017, 11:00

Спокойно можеш да го слагаш в овсените ядки, или в печивата. Имай предвид, че засища супер много, така че не прекалявай. Аз си слагам и в палачинките, но и брашно слагам, иначе не става. Ако правиш някаква тестена история и там може да добавиш, ще стане по-засищаща.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Къде използвате пшеничен зародиш?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2017, 13:52

Правя си го вместо овесени ядки, 2 с.л. насищат страшно много а и има малко въглехидрати в съотношението на протеини и мазнини, което го прави идеален за балансирана диета. в 100 грама има около 46 гр. въглехидрати, я си помисли, колко има в 10 грама колкото са две супени лъжици. - 4,6 гр.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Къде използвате пшеничен зародиш?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2017, 18:20

Мислих, че е яко въглехидратен, не подозирах, че има толкова малко. На мен ми харесва и само така да го хапвам с малковода и плодове, мед.
Експериментирай и намери своето място, където да го слагаш
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта