Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот miron » 21 Сеп 2017, 11:30

Казвайте кое е по-добре при запек, слините сливи на плод, или да се направи сок от тях. Майка ми има някакъв проблем, щом чак до мен стигна. Пиела преди някакви лекарства, ама личната й лекарка й казаала, че трябва да ги спре и сега си търси народни методи да се справя с проблема. :roll: Всички знаем, че сините сливи вършат чудеса в това отношение, но ми казаха, че и сока помагал доста. Кое обаче е по-ефикасно, плода или сока само да се пие?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2017, 13:35

Най-добре да са на плод, но това само няма да помогне, знаеш ли кое действа направо очистващо - семената. Ленено семе, чия, сусам, слънчоглед, но ленено семе задължително, даже не е нужно да е смляно, нека да дразни червата да се чистят. Но точно за сливите,нека да са цели, за да могат да се усвояват и фибрите от тях.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот qwerryyy » 21 Сеп 2017, 14:15

Аз пък мисля, че сливите на сок са по-добра алтернатива, при тях явно не действат фибрите, защото би следвало от броколи или зеле ефекта да е в пъти по-голям, а главно се препоръчват сливите. Сока директно ще влезе в тялото и ще действа много по-бързо. Но нека пробва и двата варианта и да прецени за себе си кой е по-ефикасен за нея самата.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот Локумът » 04 Окт 2017, 15:06

И по двата начина действат, ама ако й ги пасираш направо с малко трици, може да си сигурен, че ще е с абонамент за тоалетната, поне за известно време.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2017, 12:23

Бих ги изпила смелени цели плодове, отколкото на сок, така със сигурност ще действат много добре на стомаха. Но за редовно решаване на проблема със запека си трябват прпобиотици, поне.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сини сливи на сок или на плод са по-ефектни при запек?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Яну 2018, 10:58

Най-ефикасно е да се храним ежедневно с полезни неща и да се следва един и същи ритъм, а не да се прекалява с едно или друго. МНого често се пренебрегват фибрите, или пък се яде обикновен хляб. Ако трявба да сме честни , пълнозърнестия хляб прочиства червата, или пък ленено семе с кисело мляко. Сините сливи имат ефект, но трябва да се пие доста от тях.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта