Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот vanusha » 11 Окт 2017, 14:22

могат да те вдигнат доста хобитата, всякакви. Някои спортуват, други рисуват, трети подскачат на музика. Намери си наистина приятно занимание, защото ще потъваш все повече.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Lollipop » 11 Окт 2017, 18:23

Млади хора, кога нямате стимул за живот, не знам кога ще имате. Намирай хобита, излизай с приятелки, купонясвай и се радвай на живота си, че като дойдат работа, деца, отговорности, няма да имате време да отидете до тоалетната.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Jolene » 12 Окт 2017, 12:46

Напълно е нормално, преживяла съм такова нещо. Преди няколко години изгубих много важен за мен човек, толкова зле се чувствах, бях буквално съсипана. От депресия тялото ми се разболя, разбих си хормоните, които после две години лекувах, от напълно здрава загубих желание за живот и се разболях. Ставах все по-болна на вид, а все повече килограми трупах, а уж казват, че като качиш някое килце започваш да заглаждаш косъма. Обратното се случи при мен, качих 15 килограма, приличах на ходещ призрак, ядях само боклуци, не можех да се движа, изкарах 2 пневмонии, без да съм излизала от у нас.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот skyfly » 12 Окт 2017, 14:42

Ето за това говорим, толкова може да разболее апатията.А ако нямаш защо да си нещастна, а всичко е провокирано от скука се стегни, намери с какво да се занимаваш, постави си цели, прави нещо щуро и живей, защото животът е един!
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2018, 14:28

Психиката води цялото ни тяло, вярвам, че когато в главата не сме добре - и тук не казвам, да сме луди, но наистина да имаме проблеми, които ни натоварват, това може да повлияе негативно и на всяко едно друго нещо в тялото ни.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Dipsy » 22 Май 2018, 17:08

В момента се чувствам тооооочно по този начин. Както обичам да казвам - главата ми е супа в края на работния ден, пък за началото да не говорим, но спасявам положението (или си внушавам че го правя) с една кана кафе и четене на вицове :razz:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Милинка » 22 Май 2018, 17:29

Мисля, че това на емоционално ниво, явно работата не ви понася. И аз съм се чудила как събота и неделя не се събуждам рано, но когато съм на лекции и се будя около часа на ставане - някаква вътрешна настройка.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2018, 21:06

Да, на мен ми се отразява и на тялото. Изморена съм, без настроение, изтощена, не ми се ходи, не ми се излиза, не ми се говори с никой. На работа като не съм щастлива. :grin:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Malina » 05 Юни 2018, 10:22

Напълно нормално е това да се случи, тялото и мозъка ни са пряко свързани, когато едното не е добре, страда и другото.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот denislavahristova » 05 Юни 2018, 14:01

Може да, особенно стреса.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта