Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Буба Мара » 05 Юни 2018, 16:02

Възможно е И според мен. Всичко е едно цяло. Както се казва, една машина и нещо почне ли да не работи както трябва целият процес се разваля. То по тази тема и по тези въпроси книги има написани :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Rali_hr » 06 Юни 2018, 10:12

Ако се замислите, прпимерно, когато не см еудовлетворени от диетата си, от начина , по който изглеждаме, депресираме се и хайде, килцата се закотвят, притесняваме се, тялото ни спира да ни слуша и ей ти реалното отражение на мислите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2018, 09:23

може, разбира се, как да не може, психическата умора си е истинска умора, човек започва да се поддава на нервите, и тялото също реагира.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2018, 15:19

Няма как, всичко ни е свързано в организма, така както може физическото лошо съустояние да влияе на мозъка ни.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот ivi89 » 20 Юни 2018, 15:20

Според абсолютно е възможно, когато човек е психически уморен и натоварен, това да се отрази в здравословен план.

Аз например преминах през доста трудни неща в живота ми и в един момент се почувствах уморена, стана ми безразлично от всичко. Тогава с приятеля ми решихме да имаме бебе, за да променим нещо в живота ни и да направим нещо значимо и важно за нас, което ще ни достави истинско щастие. Оказа се обаче, че нещата не стават от раз. Затова почвам да си мисля, че причината е точно в моето психическото пренатоварване и негативни емоции.. :sad: :sad: :sad: :sad:
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Милинка » 29 Юни 2018, 17:23

Все чувам за положителното мислене и как то повлиява здравето и настроението, но някак не мога аз все да мисля положително. Не знам, ако някой може да ми каже, моля. То като изнервят в университете, като свършат парите, как да мисля положително? Ей така се разболяваме!
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот ivan.stoqnov » 11 Юли 2018, 16:58

Могат и още как. Всеки вид умора според мен е погубен за нашато здраве пък бил атя физическа или психическа. Ако не беше така нали нямаше да има отпуски и почивни дни.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот Stark » 26 Юли 2018, 10:27

Да, минала съм през това, психичекси да съсипя тялото си и да си навлека немалко проблеми заради това.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот valensiq » 26 Юли 2018, 16:08

Да, сигурно е възможно, никой не иска да е вкофти състояние на духа и на тялото, а те си вървят ръка за ръка.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Mоже ли психическата умора и апатия реално да разболеят тялото?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юли 2018, 09:44

Може, на мен ми се е случвало, заради проблеми и лошо настроение, да стигна и до грип- състояние, имах температура, бях изморена, свалих килограми, беше ми много лошо, но пък нямах кашлица и подобни характерни неща за грипа. след като нещат асе оправиха, тогава и състоянието ми се подобри, дори и цикъла ми беше изчезнал от стреса.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron