Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот krasi_more » 25 Сеп 2017, 15:37

Налага ми се да пътувам спешно за 3 дни, само че малкия е с температура и кашлица, пълна програма, днес вече разбрахме, че се касае за гнойна ангина. Но ми се налага спешно да пътувам и не мога да го отложа. Много ми е съвестно, че трябва да го оставя на майка ми, а и не зная тя как ще се справи, защото ще й оставя и бебето и баткото болен. :roll:
На вас налагало ли ви се е да оставяте болното си детенце на грижите на друг, и как трябва да постъпя според вас в тази ситуация, дали да замина или ... да отложа, въпреки последствията? :?:
Бяхме се уговорили с мъжа ми да замина за няколко дни при него, да видя как се с устроил, да поговорим. Вярно е, че мога да отложа, макар че не ми се иска, защото толкова трудно успяхме да уредим посещението ми. Как да постъпя?
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот Lisica » 26 Сеп 2017, 12:11

Аз нямам деца, но родителите ми винаги ме оставяха болна при баба ми. Ама абсолютно винаги, една болест не изкарах с тях. Те все бяха много заети, като куче съм се гърчила от апандесит у дома, с бабата.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Сеп 2017, 12:34

Много родители оставят децата си на грижите на бабите, знаете как е с отпуските. Не виждам да се притесняваш, че искаш да заминеш някъде, детенцето ти ще се оправи, възползвай се от възможността, която имаш и отиди да видиш таткото. В крайна сметка, децата винаги ще сеносят някой зелен сопол от градината. Но като цяло децата ти са живи и здрави, радвай им се и отиди да свършиш работата, която имаш.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2017, 14:25

Не, не ги оставям. за мен е важно да знаят, че мама е там, наблизо и ще зареже всичко, за да се погрижи за тях.Никога не съм ги оставяла. Да не се заричам, но със зъби и нокти мога да кажа, че не бих ги и оставила. Едно е да си ангажиран на работа и вечер да си при детето си - добре,но да го оставиш дни наред, не бих могла.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот m0n4eto » 26 Сеп 2017, 17:05

На баба и дядо ако е, не виждам лошо.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2017, 09:39

Изобщо не го мислил, заминавай и това е. Децата ти са здрави по принцип, това че сега някой вирус ги е тръшнал, голям праз, ще им мине. Ще преминат през още много такива болежки не си го слагай на сърцето. А и не ги оставяш при чужди хора, а при баба им.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Оставяте ли децата си болни на грижите на друг?

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2017, 12:15

Изобщо няма защо човек да се чувства виновен, или да се притеснява. Всяко дете се разболява и има моменти, в което е по-зле, но това не означава, че никой не може д анаправи друго нещо. Сигурно вече детенцето е напълно добре, няма приична да се отлагат ангажименти, особено, когато има кой да помогне. Не се шашкайте излишно, а бъдете до децата си, но и не забравяйте, че тези деца имат нужда от щастливи и спокойни родители,така че си давайте време и да си поемате дъх.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта