Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Сеп 2017, 12:52

Четох, че според руски учени, децата в наши дни растат и по-ниски и по-слаби от връстниците си преди. Преди децата, играли повече навън и имали по-добро физическо състояние, затова и били по-здрави и по-големи. Мислите ли, че е голяма разликата и дали има някакъв проблем с растежа на децата. За вас мислите ли, че е някакъв проблем, че децата са по-нисички, дали това рефлектира и като цяло на растежа на хората като възрастни?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2017, 13:41

Нищо им няма на децата, чудят се закакво да изкарат сегашния начин на живот лош. Постоянно това не им е наред, онова не им е наред, ама едно време как тичали, ама как яли филии с лютеница, и голямата работа направили като цяло. Оставете ги тея деца на мира.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Elica » 11 Окт 2017, 15:57

Дали растат по-големи или по-малки не знам, но може и да има някаква разлика в децата. Определено са по-дебели от преди, като глдам колко затлъстели деца има...
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Lollipop » 11 Окт 2017, 18:35

Elica написа:Дали растат по-големи или по-малки не знам, но може и да има някаква разлика в децата. Определено са по-дебели от преди, като глдам колко затлъстели деца има...

Виж, за това съм съгласна, доста деца такъв косъм са загладили, че направо да им завидят сомалийчетата...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Kaya » 05 Апр 2018, 09:42

До някъде има разлика, едно време децата имаха повече активности, сега се движат рядко, нормално е да има промяна в развитието им, въпреки че сега влизат по-рано в пубертета.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Буба Мара » 10 Апр 2018, 15:52

marsu написа:Четох, че според руски учени, децата в наши дни растат и по-ниски и по-слаби от връстниците си преди. Преди децата, играли повече навън и имали по-добро физическо състояние, затова и били по-здрави и по-големи. Мислите ли, че е голяма разликата и дали има някакъв проблем с растежа на децата. За вас мислите ли, че е някакъв проблем, че децата са по-нисички, дали това рефлектира и като цяло на растежа на хората като възрастни?

Странно, аз имам точно обратното виждане (без учените). Според мен децата физически се развиват много по-интензивно и са доста по-едри. А дори и въпросните учени да са прави.. няма нужда чак толкова да се вглеждаме, смятам че децата се адаптират перфектно към заобикалящата ги среда :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Апр 2018, 09:31

Наистина в наши дни децата са по-едри, но това не е провокирано от тяхното здраве, а от вредната храна, да не говорим, че още на 10-11 години момичетата са в пубертета, а проблемите с тях и в държанието им се зараждат още към 2 клас...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Rainy mood » 08 Фев 2019, 13:30

Естествено, че децата се развиват различно. Ако не беше така, и възрастните нямаше да са различни. Дали си нисък или висок, не определя колко си здрав.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот IvanovA_Stef » 21 Фев 2019, 13:05

То всичко е различно, не само физическото развитие на децата. Светът, храната, въздухът, стресът е повече. Нормално е и децата да са различни.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Вярвате ли, че има разлика във физическото развитие на децата?

Мнениеот Dalia » 28 Фев 2019, 11:13

Абе, че има разлличка и то не само във физическото развите на децата, сега си е факт. Но да се твърди, че били по-нисички, като гледам какви мутантчета има в класа на племеникът ми, малко странно ми се вижда. Че то има деца във 2 клас които са на ръст колкото мен пък за кг да не гооворим. Разликата е по-скоро в това, че ние на техните години много повече спортувахме и часовете по физическо, си ни бяха часове по физическо, а не по математика, четене или някой друг изостанал предмет. А за игрите навън не искам да кометирам, пък въобще. Ние прекарвахме всяка свободна минута в игри навън с приятели. Пък сега какво таблети, телефони, телевизори и не бягай, че ще се изпотиш и ще се разболееш. Аз имам приятелки с малки деца , които зная, че въобще не ги извеждат навън да играят, за да не се разболеят. А от въздуха, слънцето и водата по-доби доктори не познавам!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта