Какво се изисква, за да дадете прошка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2017, 14:54

На мен също ми минава сравнително бързо и не ме държи прекалено много. Лесно влизам в ритъм и казвам какво ми е било, изяснявам ситуацията. Но съм съгласна, че има неща, които са непростими за приятелите и половинките ни. Изневерите, съзнателние лъжи и обидите, са неща, които не бих простила може би никога.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот qwerryyy » 09 Окт 2017, 15:48

Зависи. Ако става въпрос за предателство, не бих могла да дам така лесно прошка. Но много често се сърдим, заради недоразумения или грешки, тогава много лесно прощавам и намирам думи, с които да се извиня и доводи, с които да се успокоя.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:39

Много трудно давам прошка. Дори е почти невъзможно за мен, след като съм преживяла различни неща. Предпочитам да не ми се налага да давам прошки, просто забравям човека.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2017, 11:16

Прощавам, ако не се окаже, че е за пореден път. Не ми харесва едни и същи грешки да се повтарят и да се лежи на кълката, че ще се получи прошка. Много по-строги трябва да ме към себе си и към другия, за да знаем какво ще ни обиди и кое е окей да кажем.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот skyfly » 24 Ное 2017, 12:01

ХУбаво е човек да дава прошка и да иска такава, когато е сгрешил. Май обаче е по-лесно да се прости, отколкото да се признае грешката и да се поиска прошка.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Jully » 05 Дек 2017, 12:43

Когато виждаш, че човека отсреща наистина съжалява може да се даде прошка, но ако забележеш, че всичко е само цирк и .. един вид начин да си издействаш просто моментното прощаване а всичко да си остане както преди, това вече е друго.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Dipsy » 08 Май 2018, 14:33

Много се изисква. Само дето някои искат прошка, че да могат да продължат на чисто с магариите. Ама не са познали. иначе прощавам, но не забравям. Както е в поговорката и винаги си имам едно на ум за грешника, че един път съгрешил ли е, пак ще го направи :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Frac » 08 Май 2018, 17:21

skyfly написа:ХУбаво е човек да дава прошка и да иска такава, когато е сгрешил. Май обаче е по-лесно да се прости, отколкото да се признае грешката и да се поиска прошка.

Точно така, и от двете страни са важни и толкова трудни. Мога да простя, но не забравям. Това донякъде ме тормози дали наистина съм простила напълно или не съвсем. Трудно е да се забрави, но съм с едно наум към човека, който ми поискал прошка.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Тъжна Луна » 09 Май 2018, 15:41

Това е като да попитате някоя жена какви мъже харесва и тя ти изплющи списък с точки и подточки и пак няма да е пълен :grin: Аз не съм по прошките, но видя ли че човекът наистина съжалява и му е гадно може и да се прежаля да му опростя греховете обаче мнението ми е че не е наша работа да прощаваме дори грешки допуснати спрямо нас :wink:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Atina_ » 09 Май 2018, 16:52

Време :roll: Ако има нещо, което да се изисква, то не е свързано с другия човек, а може би с теб самия; В определен момент продължаваш напред и забравяш лошите неща, колкото по-скоро - толкова по-добре, ако не можеш скоро - когато тогава.
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта