Какво се изисква, за да дадете прошка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Съни » 21 Дек 2018, 11:33

Прошка даваш, когато сам решиш, че си готов. Иначе не е възможно просто. А си готов да простиш, когато човекът отсреща покаже че е осъзнал грешките си и иска да ги поправи.
Прошката, обаче, е много трудно нещо. Не всеки успява да прости истински. Често в дъното на душата си, човек таи все още огорчението и обидата.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот flip » 03 Яну 2019, 13:11

Лично аз, за да простя, трябва доста да се потруди човекът отсреща. Не прощавам никак лесно. Причината е че дълго търпя преди това.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Dalia » 10 Яну 2019, 11:37

Аз се опитвам винаги да прощавам на хората и то не толкова заради тях, колкото заради мен самата. Просто, ако един човек ме е предал, изгубва моето доверие завинаги, но не храня лоши чувства към него. Животът продължава!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Glow » 11 Яну 2019, 12:27

Аз лесно прощавам. Така просто ми е леко на душата. Иначе ми тежи, тегаво ми е. А и защо да пилеем дните си в натрупан гняв и яд, втори живот няма да ни се даде.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот *Пролет* » 14 Мар 2019, 12:25

Лесно прощавам, защото и аз не съм безгрешна. Зная какво е да допуснеш грешка и отсреща да те наказват постоянно за нея. Не искам да го причинявам на другите. Разбира се, ако човекът отсреща повтаря и потретва грешката, не бих простила така лекомислено.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Какво се изисква, за да дадете прошка?

Мнениеот Камена » 12 Юли 2019, 09:39

Лесно прощавам аз. Което не винаги е добре. Ако човекът отсреща не го оцени и злоупотреби.
Според мен не се изисква нищо - реша ли, прощавам. Решението е изцяло мое.
Камена
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Юли 2019, 09:20

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта