Дайте рецепта за Царска туршия!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дайте рецепта за Царска туршия!

Мнениеот silver933 » 29 Сеп 2017, 13:50

Така ми се е преяле туршия, а нямам. Майка ми тая година не е направила изобщо, няма хич желание, нещо не с ечувства добре и е време ние да започнем да я правим. Не ми харесва, защото тя я правеше с аспирин и искам да избегна слагането на лекарството в туршията. Кажете вие по каква рецепта я правите тази туршия, любимата за мен. Пък и по това време на годината, тялото си търси киселкото!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дайте рецепта за Царска туршия!

Мнениеот Rali_hr » 29 Сеп 2017, 14:22

Ох и аз много я обичам, но не ми харесват много как я правят!
Ядох в една приятелка оставена "на дива ферментация", по 40 гр. сол на 1 литър вода. Но не става много трайна и да ти призная, за мен не беше достатъчно кисела, но пък е много по-полезна от традиционната.
А за тая туршия, която искаш ти - аспирина е задължителен мисля.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дайте рецепта за Царска туршия!

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Сеп 2017, 19:00

С аспирин се прави, защон еискаш да сложиш, той ще запази зеленчуците хрупкави и в същото време ще консервира, не е нещо, което е необичайно за туршиите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дайте рецепта за Царска туршия!

Мнениеот dinkog » 02 Окт 2017, 14:08

Rali_hr написа:Ох и аз много я обичам, но не ми харесват много как я правят!
Ядох в една приятелка оставена "на дива ферментация", по 40 гр. сол на 1 литър вода. Но не става много трайна и да ти призная, за мен не беше достатъчно кисела, но пък е много по-полезна от традиционната.
А за тая туршия, която искаш ти - аспирина е задължителен мисля.

Много е яка, аз я правя така, само слагам морков, карфиол или я правя със зеле и цвекло или червено зеле, всичко на ситно. :mrgreen: Най-вече с карфиол я правя. После се оставя с една марля отгоре и по два пъти на ден се друса буркана и след седмдица- две има готови зеленчуци. Слагай синап, че да са хрупкави.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Дайте рецепта за Царска туршия!

Мнениеот Lili_pili » 24 Окт 2017, 14:34

Вцарската туршия се слага само вода, оцет и захар. Не помня точното съотношение, което имах като рецепта на 9 кг туршия, но по спомени на около 2 литра вода се слага 1 чаша оцет и 1 чаша захар. Варят се за около 5 минути и се оставя цяла вечер да престои, на следващия ден се заливат зеленчуците и след 2-3 седмици може да се яде. Аз опитвам течността и ако реша добавям повече захар или повече оцет.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта