Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Rali_hr » 29 Сеп 2017, 13:56

Спорихме с мъжа ми каква е най-добрата мотивация - да получиш пари, да получиш поощрение от шефа (потупване по рамото един вид), или един добър банкет е достатъчен, за да се мотивират работниците, за да дават повече от себе си.
Според него няма голямо значение, стига да получа нещо, но залага най-много на потупването по рамото. За да знае този човек, че е ценен.
Според мен, обаче, най-голямо значение имат парите. Все пак всички ходят на работа, за да изкарват пари, никой не ходи, защото му е чак толкова приятно, ако го прави, няма да има нужда от парите изобщо и за него няма да има "да работи повече", защото той ще дава максимума, така или иначе.
Вие как мислите, вас самите кое би ви мотивирало да работите повече - пари, похвала или почерпка?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Snejna » 29 Сеп 2017, 15:33

И двете, за които спорите ще ме стимулират. Повече бих се стимулирала, ако усетя, че съм ценена като кадър, защото много рядко получаваме точно това от шефовете си, които са много далаеч от нас. Но не е и малък факта, че парите все пак са определящи. защото в магазина не потупваме по рамото на никой. :razz:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Сеп 2017, 18:58

Мен парите. :lol: не, че съм алчна, но човек наистина ходи на работа за пари, една финансова инджекция ще ми дойде добре (шефа не ми е увеличавал заплатата от както съм почнала работа :mad: )
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Катето » 29 Сеп 2017, 19:45

На мен ми стига похвалата, все пак не може постоянно да ни се дават пари, но да знаеш, че си оценяван за труда си и хората над теб те уважават за положените усилия е доста важно и мотивиращо, защото едното неминуемо следва и от допълнително финансово възнаграждение.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Stark » 07 Дек 2017, 13:58

Досега съм работила само лятото и наистина много ми става приятно, когато се получавам похвали и знам, че оценяват работата ми, да ме представят като пример за другите. ХУбаво е да знаеш, че си оценен.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот уморена » 08 Дек 2017, 10:58

Ако знам, че зачитат мнението ми и ме оставят да се изявявам там, където искам. Не ми харесва, как някои хора ги натискат в дадена област, въпреки че много по-добре биха се справили в друга и с повече желание. Гъвкавост на работното място би ми се харесала най-много.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Kaya » 12 Дек 2017, 12:46

Мен ме стимулират парите и доброто отношение. Била съм на работа с постоянно увеличение на заплатата, но не бях стимулирана, работата и отношението на колегите, особено на ръководителите беше ужасно
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот vanusha » 22 Дек 2017, 12:25

Особено по празниците, би ме стимулирало доста, за следващата година, един хубав коледен бонус, съкращаване на работното време, ей такива неща. Иначе мис тигат добра дума и мил жест.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот Pipilota » 03 Яну 2018, 12:52

Ако чувствам удовлетвореност от работното си място, това би ме накарало да работя още повече. :) Доброто отношение също е много важно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво може да ви стимулира, за да работите повече?

Мнениеот S_Milenska » 12 Яну 2018, 11:25

И аз мисля, че е най-удовлетворяващо , на работното място да има повече разбирателство, когато знаеш, че си ценен, дори се чувстваш по-добре. Важно е и да не се омаловажава човека, да се усеща и заинтересованост от страна на шефа.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта