Как да оползотворя стар хляб?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 16:33

Аз го оставям да изсъхне на масата, след което го смилам и го прибирам в кутии, така си имам домашна галета, и то много по-хубава от тая фината в магазина, защото панировките с нея стават супер хрупкави.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2018, 20:22

Аз много обичам да си правя баница със стар хляб или пък пица - мажа си филиите с доматен сос и подреждам плънка, пека и става супер. С брат ми така сме се изгледали като деца, какво ли не сме яли :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот Malina » 29 Мар 2018, 21:16

При менминава на препечени филии с масло, най-любим вариант, на това точно не мога да устоя! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот Rali_hr » 29 Авг 2018, 08:53

На мен ми е най-лесно на принцеси. Научих се обаче, да оставям хляба, когато стане на 1 ден на масата да изсъхне, иначе почва да мухлясва по торбичките. Оставям го да "дръпне" малко, после мажа и на принцеси, или на попара. Ама пак гледам хлябда не е на повече от 2-3 дена. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот Frac » 29 Авг 2018, 16:56

Страхотни идеи, може да изпробвам домашната галета от стар хляб. Само малко да се разхлади, че сега мн бързо се разваля и нещо му нямам доверие. Иначе се сещам, че може да се издълбае и да се напълни с плънка-пастет, краставички, яйце, маслини, абе каквото има. После това се изстудява в хладилника или фризера и се режи на филии. Много е готино, правила съм го с франзели. А вътрешността да се направи на попара или галета, както споменахте.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот Jolene » 05 Окт 2018, 12:27

При мен винаги остава хляб, тъй като правя домашен който засища повече. После когато напрвя нов, замразявам стария на филии и ги вадя, когато реша да пържа например, или пък за принцеси. така не се изхвърля, и винаги имам хляб за любимите ни закуски за почивните дни.
а за домашната галета и от нея правя, оставям хляба извън торбата на маста за един ден, като по някое време го завъртя и после смилам,никога не ми се е развалял. Смлените трохи пак разстрилам да изсъхнат добре и чак тогава прибирам в торбичка
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да оползотворя стар хляб?

Мнениеот Камена » 12 Юли 2019, 09:24

Аз правя пържени филийки. В сладък или солен вариант.
Камена
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Юли 2019, 09:20

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron