Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот valiart » 30 Дек 2011, 20:45

Не можах да разбера кое не му е така :?: :!: :idea:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот ovagimyan » 01 Фев 2012, 15:03

Границата е много тънка и човек, трябва да е много наблюдателен и да има стабилна връзка между него и детето, което пораства и започва да се интересува от съвсем различни неща... В тази промяна е чудесно, ако можем да бъдем по близо до порасналите си деца, защото те точно тогава имат нужда от отговори на безбройните си въпроси... И внимателното насочване към нещата ще свърши чудесна работа... Как се разбира, кога да се направи, ами те просто сами си го показват променят се, сменят интересите си, начина си на поведение понякога, дори променят нещата, които обичат...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 11:27

моето дете е още малко но от сега виждам разликата в интересите му след като започна да ходи на детска градина, вече се случва да ми казва,че има тайни,които не може да сподели с мен и съм започнала с обясненията,че ние не бива да имаме тайни. Надявам се един ден да се справя добре с тийнейджъра у дома:)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 13:36

Децата растат много бързо и ние трябва бързо да се нагласяме покрай тях. Ако през цялото време се държим с децата си като с възрастни, мисля, че далеч по-лесно ще свикнат и те и ние с порастването :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот silver933 » 19 Мар 2015, 11:06

О, мисля, че лесно ще разберете, когато започне да поства статуси във фейсбук, значи вече е личност, която влиза у пубертета. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога разбрахте, че детето ви вече не е дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2015, 21:13

мисля, че децата ни съзряват много по-рано, виждам много деца, които на по 7-8г се държат абсурдно и нагло, които няма как да не ги отразиш като ранно съзряване, нагли и противни, а само хлапета! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта