Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Сеп 2017, 15:48

Нали съм горд собственик на нова кухня, от скоро, много внимание обръщам на всичко, което се случва там. И забелязах, че по новия ми плот адски много ми се пързаля дъската за рязане, направо е ужас! И какво направих - сложих малко силикон от едната страна и си направих крачета, съответно този проблем вече не съществува с пързалянето.
От там се роди идеята и да ви питам, вие дали имате някакви трикове, свързани с удобството и подобряването на живота в кухнята, а и не само чисто технически, колкото и свързани с яденето :)
дайте някоя идея, как да преживяваме по-лесно готвенето :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Сеп 2017, 18:51

ха, това с дъската ми хареса, пчела, и моята много се пързаля, взех си една модерна - стъклена. Пробвах да сложа ластички, бях гледала в един клип, но много временно решение и едва намерих толкова разтегливи.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Катето » 29 Сеп 2017, 19:35

Имам си един трик, свързан с миенето на загорели съдове. Използвам препарат универсален от ЛИДЛ, за секунди изпада всичко, за разлика от търкането с верото, после измивам с повече вода и всичко е окееей :)
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Локумът » 02 Окт 2017, 12:06

Не мине ли телта по изгорените съдове, спасение няма.
Мой трик е едно видео,което гледах и вече всички неща у нас стоят прибрани по метални папки от тоя тип, много съм доволен, всичко се прибра:
cx.jpg
cx.jpg (43.43 KiB) Прегледано 793 пъти
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот dinkog » 02 Окт 2017, 12:47

Локуме, гледах и аз едно такова видео, прибираха си всичко там, беше наистина много идейно, в хладилника също. Викаш, че върши работа, чудих се дали и аз да не взема, но се съмнявам, че ще влязат в хладилника, но поне за шкафовете ще е полезно.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 06 Дек 2017, 12:56

Нямам, макар че съм доста ефективна, мисля, че просто знам как да не се мотая там и затова ми се получава. Но не умея да подреждам.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Kaya » 04 Яну 2018, 11:38

Не мога да се похваля с много трикове, гледам винаги да свърша всичко бързо, за да не губя излишно време в приготовления и в готвене. Триковете ми са съвсем обикновени, имам различни заготовки, които използвам, правя няколко неща едновременно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Kremiliya » 17 Яну 2018, 12:49

Не мога да кажа, че са трикове, но съм се научила да оползотворявам, например, включването на фурната, рядко пека само едно нещо. Често приготвям две ядения едновременно, с цел да пестя енергия. Много по-практично е и резултатите са по-добри.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Anka » 18 Яну 2018, 11:16

Не мога да кажа, че имам много трикове, с които си помагам в кухнята, но се старая максимално да улеснявам готвенето си, като гледам да си помагам с нарязването, замразявам си много продукти и само в очакване да ги взема. Всеки ден си размразявам нещо, което искам да сготвя, вечерта не губя време в рязане. Имам готови миксове за супи, коитоса с лук, морков, чушка, само мятам в тенджерата с малко олио за 2-3 минути и слагам водата. :
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Имате ли си трикове, с които улеснявате живота в кухнята?

Мнениеот Ilona » 06 Фев 2019, 14:52

Лука го накисвам в студена вода, без люспите. После като го режа, не ми люти на очите.
Замразявам някои продукти, като заготовки са ми.
Имам домашни миксове подправки за различни ястия.
Също си и замразявам някои зелени подправки, които лятото си отглеждам в саксии.
На закачалка за дрехи, от тези с щипките, си захващам рецептата и после окачам закачалката на някоя дръжка на шкаф.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта