Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот kalina_216 » 02 Окт 2017, 15:29

Забелязали ли сте, че жените винаги бъркат ляво и дясно? На мен ми се случва постоянно - все не знам на коя посока да тръгна, направо съм като идиот и си представям постоянно с коя ръка пиша, че да знам къде е ляво и къде е дясно. Това ми създава проблеми, от както започнах шофьорските курсове, а скоро предстои изпита и аз все още зациклям, когато ми кажат "завий на дясно". Направо губя посока. :banghead:
Как да го преодолея и дали имам нещо олигофренско в мен, или си има хора, които просто не си различават посоките, мога ли да се успокоя, че не всичко е изгубено..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Kremiliya » 02 Окт 2017, 15:38

Май е присъщо на жените да ги бъркат, да, защото мисълта ни не работи по такъв начин. просто запомни, че на ляво я към теб, на дясно е към инструктура, а и ви наги можеш да отдадеш пробелма на притеснението си, тях ги вълнува повече как караш, а не дали ще завиеш на ляво или на дясно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот PATZ » 02 Окт 2017, 23:05

Ами защото сте лоши шофьори) давате десен мигач и завивате на ляво( Внимавайте! Иначе у всеки има нещо 'олигофренско' :geek:
PATZ
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2017, 23:01

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот qwerryyy » 03 Окт 2017, 11:35

Е, айде, точно защото сме лоши шофьори,т очно за това бъркаме посоките. Мъжете пък сте повече от безгрешни и изключително попадение на природата, не знаем какво ще правим без вас! Помисли после, добрите шофьори с правилните посоки - ляво и дясно, защо предизвиквате толкова много катастрофи
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Lili_gagarin » 03 Окт 2017, 15:08

не е само до жение, има хора, които бъркат посоките. Запомняш си по някакъв начин да го запомниш и толкова , няма какво да го мислиш чак толкова, пък да е от пола чак, не се филмирай излишно.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот silver933 » 04 Окт 2017, 11:07

Има си хора, които си бъркат ляво и дясно и тва е, без значение малки или големи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Rali_hr » 23 Фев 2018, 10:50

Знам ли, аз понякога се замислям! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Тъжна Луна » 23 Фев 2018, 13:32

kalina_216 написа:Забелязали ли сте, че жените винаги бъркат ляво и дясно? На мен ми се случва постоянно - все не знам на коя посока да тръгна, направо съм като идиот и си представям постоянно с коя ръка пиша, че да знам къде е ляво и къде е дясно. Това ми създава проблеми, от както започнах шофьорските курсове, а скоро предстои изпита и аз все още зациклям, когато ми кажат "завий на дясно". Направо губя посока. :banghead:
Как да го преодолея и дали имам нещо олигофренско в мен, или си има хора, които просто не си различават посоките, мога ли да се успокоя, че не всичко е изгубено..

За хора, на които им предстои все пак да се явяват на шофьорски изпит, по-специално на кормуване (аз също бъркам ляво и дясно), препоръчвам да не се шашкат и да се ръководят от "правилото на мигача".. в повечето случаи, когато ти кажат на дясно.. ръчката за мигача я даваш нагоре.. гледаш на къде свети стрелката на тъблото и проблемът е решен. Същото е и с посока на ляво.. само че там ръчката е на долу.. и те така те. :cheers:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2018, 13:33

Това е много хитро, да. :) И аз така знам, ръчката се мърда в посоката на волана и тъй като тя обикновено е в ляво, условието е така, както каза Тъжната луна :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо жените бъркат ляво и дясно?!

Мнениеот Vasilka756 » 27 Фев 2018, 13:56

Аз съм жена и обикновено съм много неориентирана, признавам..мога дори в собствения си град да се изгубя :banghead: Но никога в живота си не съм бъркала ляво и дясно! А бившият ми приятел (има книжка, планинар е) почти винаги ги бъркаше... мисля, че не е до пола :lol: :shock: :bouncymulticolor:
Vasilka756
 
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Фев 2018, 17:51

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта