Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот fawla » 03 Окт 2017, 12:44

Правите ли си пудинг с чия? МНого харесвам вкуса на тези зрънца и желиращия ефект, пудингите винаги изглеждат много красиви, но аз се притеснявам много да ям такова нещо, заради факта, че със сигурност има някакво ограничено количество чия, която може да се яде на ден? По колко може да се яде, за да няма опасност за здравето? Предполагам, че повече от 1 с.л. на ден не е окей. Но като ги гледам тези пудинги те имат със сигурност много повече. :roll:
И все пак, ако вие си приготвяте, как гочно го правите и колко чия ядете на ден? Много ме съблъзнява точно един такъв вид на десерт:
chia-pudding.jpeg
chia-pudding.jpeg (35.19 KiB) Прегледано 969 пъти
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Lili_gagarin » 03 Окт 2017, 15:07

Можеш спокойно да ядеш до 3-4 с.л. чия на ден без проблеми, така че си прави пудинг спокойно, пък и ти ще изядеш един такъв за деня, в който ще си сложила тамън 1 лъжица чия, не ти трябва много да добавяш, за да сеполучи този пудинг ефект.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Jully » 03 Окт 2017, 15:44

Направи си спокойно, аз приготвям из а децата, никакъв проблем няма, слагай по по-малко просто и може да добавяш малко овесени ядки, за да е по-засищащо, ако се притесняваш, че ще е в повече.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Stark » 04 Окт 2017, 10:16

Приготвям си много често, защото много го обичам.
Слагам плодове по избор, често малини, ягоди, боровинка, смокиня, кокос, изобщо изборът е голям, зимата мисля да пробвам с цитруси. :mrgreen: накрая поливам обилно с мед и това е. Не се притеснявам, че ще изям много чия, слагам си по 1-2 лъжички.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот galinnkaa » 04 Окт 2017, 10:17

Чията е много полезна дори, и за салати и други ястия аз лично съм правила кексчета с фастъчено масло,чия и сусам стават ацки вкусни,когато сусамът се изпържи,харесвам много и питки със сусам и чия пробвайте става изключително вкусно! :wink:
galinnkaa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 13:10

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Stark » 04 Окт 2017, 10:29

galinnkaa написа:Чията е много полезна дори, и за салати и други ястия аз лично съм правила кексчета с фастъчено масло,чия и сусам стават ацки вкусни,когато сусамът се изпържи,харесвам много и питки със сусам и чия пробвайте става изключително вкусно! :wink:

А имаш ли доза, която да ядеш или си хапваш колкото прецениш? Аз ям по 2-3 с.л. когато си приготвям нещо с чия.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот silver933 » 04 Окт 2017, 11:46

Това и аз го ям, само че му слагам и малко препечени овесени ядки, става още по-засищащо. Майка ми яде само с кисело мляко и чия, заради проблеми със стомаха, като запек.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Окт 2017, 12:57

И а змного обичам, знам за отслабване че ядат около 4-5 с.л. така че 1-2 там не пречи, че си сложила в пдуинга, по-скоро бих внимавала с дете и бих ограничила при него до 1 с л. на ден :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Катето » 17 Ное 2017, 13:11

Почти всеки ден ям, слагам си по една две лъжици чия и добявам кисело мляко и много плодове, мед,кленов сироп или друг подсладител, много обичам :)
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Правите ли си пудинг с чия, колко чия ползвате?!

Мнениеот Гълъбина_55 » 27 Мар 2018, 17:15

Аз използвам една чаена лъжица и го добавям към киселото мляко. Досега не съм правила пудинг, но трябва да пробвам.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron