Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот Локумът » 04 Окт 2017, 15:01

Какво мислите за това, което се случва в момента в Испания? Властите млатят хора, които искат да гласуват независимостта на Каталуния. :shock: Малко звучи странно, защото обикновено такова държание сме свикнали да свързваме с балканските страни, а изведнъж се случва в мирна Испания.
Според вас имат ли основание и право Каталуния да се отделят?
Спроед мен няма никакъв смисъл, нормално развиваща се страна, с добри закони, доходи и т.н., за какво им е да се отделят?!? Не намирам смисъл... вие какво мислите?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот Pipilota » 04 Окт 2017, 16:11

Да ти кажа нямам мнение, хората там си знаят най-добре какво им е. За мен също е странно, защото Испания е добре устроена страна.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Окт 2017, 19:59

И те имат право хората, след като имат това желание, нека да го направят, само дано да не съжаляват, хич не се гради ей так алесно държава, ама щом си мислят, че ще им се получи... Направо не ги знам от къде и как създават държава, та наемат хора, поддържат.. Макар че то в една уредена страна лесно, я елате да видите тук как се отделя северна България в собствена дъражава.. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот S_Milenska » 05 Окт 2017, 10:25

Размириците са големи, имаше такива проблеми тук, заради случващото се. С дъщеря ми се принудихме да се приберем за известно време, защото сме точно в Каталуния по принцип, а тези размирици хич не ми понасят. Надявам се бързо да се разберат, но най-вероятно няколко дни и Каталуния ще обяви независимост, после ще видим какво ще се случи.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот vanusha » 16 Окт 2017, 14:09

Те обявиха независимостта си, но докато настъпи някаква промяна няма да минат малко години, ще има още време, в което ще може да се направи някакво разделение, все още няма как да стане от днес за утре
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 16 Окт 2017, 16:30

Какво ли не се прави в наши дни за пари. От такава хубава страна да тръгнат зорлян да се отделят, но сигурно си имат своите причини, които са по-дълбоко заложени и само те си ги знаят. :mrgreen:
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Какво мислите за желанието на Каталуния да се отдели от Испания?

Мнениеот _Лилия_ » 06 Ное 2018, 12:09

Испания не е чак толкова добре към момента, колкото е била преди години. Икономически, имам предвид. И там безработицата се е увеличила.
Относно отделянето на Каталуния - не мисля че ще се развива по-добре, ако се отдели. Не че има значение ние какво мислим.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron