Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2017, 15:25

Мъжът ми иска да направя пържени кюфтета, но на мен никога не ми се получават. Отвътре остават сурови, не са вкусни изобщо, а отвън не рядко са твърде прегорели, за да успея да сготвя вътрешността им.
Какви подправки използване за направата на пържените кюфтета и как ги пържите? Пробвах и на по-слаб огън и на по-силен, отвътре винаги ми остават леко сурови. А вкусът последния път беше просто на кайма, а уж имаше подправки, не бяха така сочни и вкусни като тези, които сме пробвали навън. :roll: Кажете, каква им е тайната на тея кюфтета!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот Pipilota » 04 Окт 2017, 16:12

Нарязвам лук, слагам малко накиснат хляб - задължително в бира, подправки по избор, черен пипер, червен, чубрица. Всичко го омесвам добре и слагам малко вода, оставям за няколко часа в хладилника и след това пържа. Пробвай потози начин
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Окт 2017, 16:32

Малинка, и на мен не ми се получава. Следвах една рецепта на една приятелка, държах ги и аз по хлаилници, бърках в една посока (макар че няма абсолютно никакъв смисъл, защото това не е тесто, което трябва да запази своята въздушност), и пак не бяха добре овкусени.Но успях да ги изпържа така, че да не са сурови отвътре - използвай малко повече мазнина, котлона на средна температура и по-тънки кюфтенца.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот m0n4eto » 04 Окт 2017, 16:38

Пържено не ям въобще, гледам да хапвам по-здравословно. Ако ям кюфтета, поне да са на скара и от домашна кайма.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Окт 2017, 19:18

Монче, и аз все съм на диети и все гледам да не е пържено, но мъжът ми поиска (10 години сме заедно, сефте да правя кюфтета пържени). Въртях се, суках им се, голяма излагация. Бих се радвала, въпреки че не са полезни, да му направя мечтаните кюфтета. :mrgreen: затова и аз бих се радвала на някой друг полезен съвет.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот S_Milenska » 05 Окт 2017, 10:35

На пържените кюфтета най-важното са подправките. Слагам малко чубрица, риган, черен и червен пипер, сол, малко сода за хляб (за да станат по-пухкави), кимион слагам понякога, но не винаги. 2 филии хляб накиснати във вода и изцедени, половинка кайма и едно яйце и една глава лук нарязан на ситно. Оставя се задължително да престои, за да се смесят вкусовете. След това пържа без да овалвам в брашно, с мокри ръце правя кюфтета и ги пържа в сгорещено олио.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как приготвяте перфектни пържени кюфтета?

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2017, 12:59

Много обичам пържени кюфтета :mrgreen: Но и аз хич не умея да ги правя.. Ще пробвам по описанието на Силвето.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron