Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Krum » 05 Окт 2017, 14:33

Миналата година изкарах много тежко грипа, който ме беше тръшнал, а мой познат стигна до болница с мозъчен оток. :shock: Изобщо, голям гърч беше. Сега се чудя дали да не си поставя ваксината против грип, която ще бъде актуална тази година. Дали се притеснявам излишно, след като веднъж съм изкарал по-тежко грипа.. или е добре да се подготвя с необходимата ваксина.. :roll:
При вас какво е положението, как изкарвате зимните вируси, и имате ли притеснения, че може да се усложни при вас болестта и да стигнете до болница?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Kremiliya » 05 Окт 2017, 15:42

излишно се притесняваш, има хора, които имат по-слаб имунитет и ги тръшва по-силно грипа. Няма що да се притесняваш изобщо, ако си здрав и тялото ти е здраво, по-добре заложи на засилване на имунната ти система, вместо да залагаш на ваксините.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот kalinka-kuku » 05 Окт 2017, 15:54

Да си призная, не се притеснявам излишно, но ако се чувствам много зле със сигурност ще си имам едно на ум, уж няма нищо страшно, но все се стига до антибиотици. Може би и ние самите сме виновни, че винаги прибягваме до антибиотичното лечение, въпреки че не е спешно..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот mix_twix » 06 Окт 2017, 11:20

като човек си яде здравословно и се грижи за тялото си, грипа хич не може да го изплаши. На това разчитам, хич не ме хващат никакви грипове, много бързо ми минава, гледам се храня възможно най-здравословно и определено има ефект.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2017, 11:44

Не съм карала нито едни от тези грипове, и имам си едно на ум, доста ми се струва страшнично да се изкара подобна гадост.. надявам се да не се случва. И аз знам за доста усложнения от грипа, особено моите родители много боледуват, но те изобщо не се пазят и нямат никакъв имунитет.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Lili_pili » 10 Окт 2017, 11:38

Не се притеснявам, знам, че тялото ми е здраво и може да се справи с един грип. :razz: Гледам се храня добре и да приемам витамини, когато дойде зимата, така че нямам прпоблеми с грипа, дори не ме хваща.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2017, 12:54

С тея деца имам едно на ум, защото доста боледуват и не изкарват всичко на крак, ами често се влошават нещата. Всяка година правим някакви си упражнения и хиляди опити да укротим болестите. Какви ли не отвари и витамини се пият..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Pipilota » 10 Окт 2017, 15:14

Последните няколко години от както през зимата все някой се споминва, заради усложнения с грипа. От това определено се притеснявам. До преди това, грипа го свързвах с някаква настинка, която минава вместо за 3 дена за 7. Но сега като слушам какви са усложненията, особено първата година с този h1n1 бяха се побъркали хората с едни маски и сумалък народ се зарази.. беше много шокиращо и изненадващо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 16:24

Винаги си имам едно на ум за усложнения по време на грипа, миналата година го изкарах страшно тежко, а майка ми беше в болница. Уж нещо толкова безобидно, с което се сблъскваме всяка година, но хич не го прекарах леко, доста зор видях. Сега треперя да не ми се случи отново и започнах да давам имуностимуланти на всички удома.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Притеснявате ли се от усложнения от грипа?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2017, 08:42

Притеснявам се, но не бих си сложила противогрипна ваксина. Старая се да подсилвам имунитета си с витамини, полезна храна и повече спорт. Изключването на пакетираните храни дава много енергия, тялото става по-здраво. Може да пробвате малко здравословна диета, да видите как ще ви се отрази.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта