Мислите ли питбула за опасна порода?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот silver933 » 06 Окт 2017, 14:23

Мой приятел има питбул, който сега има малки ... и иска да ми подари едно. :roll: Определено ме блазни идеята за такова силно куче, но от друга страна имам две деца и не бих искал да рискувам с голямо и опасно куче, каквото е питбула. :roll:
Според вас, дали самата порода кучета са опасни или няма риск да нараняват, ако са възпитани добре и не са били мотивирани да се бият? Ако сте на мое място какво бихте направили, дали ще вземете питбул или по-скоро не?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот skyfly » 06 Окт 2017, 15:46

С две малки деца бих се замислила доста, преди да реша да взема такова решение. По-скоро бих се притеснила, защото децата са малкии шумни, а и това куче не се знае как ще се развие до възрастно.Ние имахме едно куче, расло само с деца и уж кротко, но хапеше. Принудихме се да го приспим, въпреки че беше здраво, но ухапа и мен и съпруга ми, а с децата си не мога да рискувам.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 17 Окт 2017, 09:57

случай от вчера - откраднат питбул, пуснат да се разхожда без нищо , нахапва дете. Кой е виновен - собственика, чийто питбул са откраднали? Задържания мъж - крадеца, всъщност е виновен, защото той е пуснал животното без повод, а и е непознат човек, как може да очаква кучето да го слуша..
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот rali06 » 18 Окт 2017, 17:44

Не харесвам особено питбулите, но според мен по-скоро зависи от възпитанието, а не от породата.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Окт 2017, 11:59

И от кучето зависи, уж такива, израснали с хора повече и т.н. били кротки, на село кучето ми живееше дълги години с мен, а ме охапа. Нямаше бяс или нещо такова, за да го е провокирало. И да си познаваме животното и да не го познаваме, това са големи породи, трябва да се гледат внимателно и от хора, които разбират от тази работа.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот kalina_216 » 20 Окт 2017, 14:03

Не са по-страшни от другите породи, но едно е да те охапе пинчер, друго е да те охапе питбул. Според мен някои породи изобщо не бива да се продават, защото са си страшни, могат ли буквално да убият човек, нека да си бъдат отглеждани от специалисти, които им поддържат породата жива и здрава, но толкова.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Апр 2018, 15:39

kalina_216 написа:Не са по-страшни от другите породи, но едно е да те охапе пинчер, друго е да те охапе питбул. Според мен някои породи изобщо не бива да се продават, защото са си страшни, могат ли буквално да убият човек, нека да си бъдат отглеждани от специалисти, които им поддържат породата жива и здрава, но толкова.

Съгласна съм! Има някои кучета, които са големи лигльовци, но все пак си искат грижите и не могат да бъдат оставени безконтролно, особено покрай деца.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мислите ли питбула за опасна порода?

Мнениеот orck » 30 Апр 2018, 17:32

Няма опасни породи- има тъпи собственици. Ако имате капацитет да разхождате куче 2 пъти дневно, да онучавате (поне 15мин на ден) и да обичате животното, то ще се превърне в прекрасен компаньон.
Но да вържете животинката на синджир в някакъв двор и да й хвърляте кора хляб 1 дневно ви е ясно до къде може да доведе.
Ако едно куче е добре гледано (нямам предвид само хранено) то няма да посегне на човек, ако живота му (или този на човека му) не бъде заплашен. Да се работи с треньор не е скъпо - това гарантира че кучето ще може евентуално да играе роля на добър пазач за децата ви.
Find a woman with a brain... They all have vaginas.
Аватар
orck
 
Мнения: 99
Регистриран на: 22 Фев 2018, 13:03


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта