Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот kauda » 07 Ное 2017, 21:38

Прекрасница си ти Yunona! :) Много готино, че си се зарибила по фитнеса, ама наиситна там протеините доста "лъжат". Но сега ще ни олекне. Приготвям се за един фаст през уикенда и се надявам се рефрешна тялото възможно най-бързо! :mrgreen: Да с еприготвя малко за постите. Ама да си призная, нямам търпение да почнат, вече обислям какво да хапвам.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Ное 2017, 11:21

Освен плюсовете, които мислите, че получавате, усетили ли сте и някакви негативи - като косопад, чупливост на ноктите, суха кожа и други проблеми,сръвзани с занижения прием на вещества, вс които обикновено сте свикнали?
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 08 Ное 2017, 12:38

chiZzY_biZzY написа:Освен плюсовете, които мислите, че получавате, усетили ли сте и някакви негативи - като косопад, чупливост на ноктите, суха кожа и други проблеми,сръвзани с занижения прием на вещества, вс които обикновено сте свикнали?


Лично аз - не. Винаги трябва да се има предвид обаче, че нещата са много комплексни. Можете да си имате гореописаните проблеми и при т.нар. "пълноценно" хранене с месо и мляко. При последните прегледи от Трудова медицина в нашата фирма се оказа, че човек, който се храни с месо минимум 2 пъти на ден (!!) има убийствено нисък хемоглобин. Вегетарианките ни пък бяха в топ форма.
Когато е добре комбинирано, веге менюто не оставя сериозни липси.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Ное 2017, 12:48

Всичко е до организъм, както при слаби хора, хранещи се изключително здравословно да се наблюдава повишен холестерол. От тяло до тяло , разликите са огромни. Всеки, който се чувства зле, наблюдава някакви нетипични състояния следва да прекрати поста и да се консултира с лекар. Това за мен е най-разумното, но не пречи да се опита.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Ное 2017, 10:31

Все ще се записвам в темата и все не го правя. Аз също очаквам с нетърпение да започнем. Миналата година беше първия ми пост и бях много горда със себе си, че го спазих, въпреки че и аз карах доста на сухо. Но тази година мисля да съм по-стриктна и да си правя и неща за хапване. Ами да ви каж,а то не останало, започваме в сряда. :!: Много се радвам, че пак сме голяма банда. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2017, 10:52

какво е менюто ви за утре? Аз съм планирала да си направя картофена салата с много лук. ще се запася с дъвки за следобед, така да са ми се преяли.
И ако знаете на какво съм хвърлила око: https://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5% ... 1%86%D0%B8 :shock: :shock: :shock:
Това ще го направя уикенда, че през седмицата нямам време да варя нахут, а не ми се купува консервиран. :cheerleaderkid:
Казвайте и вашите идеи!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 14 Ное 2017, 11:03

Pipilota написа:какво е менюто ви за утре? Аз съм планирала да си направя картофена салата с много лук. ще се запася с дъвки за следобед, така да са ми се преяли.
И ако знаете на какво съм хвърлила око: https://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5% ... 1%86%D0%B8 :shock: :shock: :shock:
Това ще го направя уикенда, че през седмицата нямам време да варя нахут, а не ми се купува консервиран. :cheerleaderkid:
Казвайте и вашите идеи!


Пипи, тази рецепта изглежда страхотно! Имам 10 кг едър гръцки нахут и май това е първото, което ще приготвя от него.
За утре съм предвидила печени сладки картофи с риган за обяда в офиса. На закуска ще си спретна едно смути с печена тиква, мед, конопени семена, растителен протеин (грахов и оризов). Вечерята - голяма салата с филия многозърнест хляб, дебело намазан със "сирене" от кашу със сушени домати (дано да ми хареса това нещо, че доста пари изръсих за него :) ). Междувременно - ябълки и ядки.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2017, 11:12

Какво е това сирене от кашу? Сигурно доста си се изръсила, това кашу много скъпо, направо! :) Аз гледам много готини кремчета приготвят с него, но май ще си стоя на добрия стар хумус, че по-евтино ляга. Точно говорих с мъжа, че май днес ще готвим леща, та ще има за утре на обяд, ще преместя картофите за следващия ден. :mrgreen:
Толкова не съм се вълнувала досега за някакъв режим, ама така да нямам търпение, може би защото остава само да отброя малко дни и идва любимата ми коледа :heartbeating:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Ное 2017, 11:14

Плановете ми са да изкарам една седмица. Не ми е ясно обаче, след като поста започва в сряда, дали трябва да се пости строго до следващата сряда или се има предвид следващата цяла седмица?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 14 Ное 2017, 18:08

Ваня Стойчева написа:Плановете ми са да изкарам една седмица. Не ми е ясно обаче, след като поста започва в сряда, дали трябва да се пости строго до следващата сряда или се има предвид следващата цяла седмица?


Има се предвид точно една седмица - от утре до следващия вторник включително. След това в сряда може да се яде риба.
За по-точно инфо прилагам една табличка, много е полезна :)
Прикачени файлове
posti-2017-600x800.jpg
posti-2017-600x800.jpg (146.49 KiB) Прегледано 146 пъти
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта