Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 14 Ное 2017, 18:25

Pipilota написа:Какво е това сирене от кашу? Сигурно доста си се изръсила, това кашу много скъпо, направо! :) Аз гледам много готини кремчета приготвят с него, но май ще си стоя на добрия стар хумус, че по-евтино ляга. Точно говорих с мъжа, че май днес ще готвим леща, та ще има за утре на обяд, ще преместя картофите за следващия ден. :mrgreen:
Толкова не съм се вълнувала досега за някакъв режим, ама така да нямам търпение, може би защото остава само да отброя малко дни и идва любимата ми коледа :heartbeating:


Това сирене от кашу е едно такова... скъпо :) Току-що го опитах, вкусно е, но няма да повторя, просто цената е неоправдано висока - 5.50 лв. за 100 г. със сушени домати и 6.50 с манатарки.
Ще заложа и аз на хумус и подобни. Лесно и бързо правя пастети с белен боб, защото нахутът трябва да се бели, а белен не съм виждала. И като нямам време за белене - вместо нахут ползвам белен боб. Супер става! Добавям печени моркови или чушки, или маслинки, или различни зелени подправки.

Явно и аз подсъзнателно нямам търпение да започне постът, защото се улавям, че доста веган го карам напоследък :) Днес закусих бананово смути с ядки и растителен протеин, после райска ябълка, на обяд хапнах леща, а преди малко - две оризовки. Едната си намазах с въпросното сирене, а другата - с тахан и мед. Добра подкрепа преди тренировка.
Довечера обаче ще заговея с вино и сирене.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот nefertiti » 14 Ное 2017, 18:54

Не смятам да спазвам поста, но аз като цяло хапвам разумно и не употребявам много месо и млечни продукти.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Ное 2017, 20:15

Най-добре е да се спазв апостоянно разумно хранене, както прави nefertiti :) Но понякога човек има нужда и от малко духовно побутване. Аз също мисля да се включа, но засега съм решила да направя само една седмица за старт.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Ное 2017, 20:35

Pipilotataattataaaaaaaaaaaa< каква беше тази умопомрачителна рецепта?!?!??!?!??!?!?!?! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Записвам я и ще се готви тея дни, видяло се е! Малее, с една хубава филийка пълнозърнест хляб, добре де, може би две, ще омахам цялата чиния! Направо ще я оближа. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 20 Ное 2017, 11:59

Как сте, хора, нищо ли не готвите, или просто не споделяте? :)
Да кажа при мен какво е тези дни:
Богата зеленчукова супа - лук, морков, зелена и червена чушка, пащърнак, целина, тиквичка, картофи, магданоз.
Ориз със зеленчуци - лук, чесън, кралски печурки, морков, червена чушка, подправки.
Затопляща душата :) яхнийка от микс бобови растения - червен и бял боб, нахут, кафява и оранжева леща. Подправих с мъничко кимион, джинджифил, лют червен пипер.
Салати на базата на кейл и манголд (има ги в БИЛА).

За утре съм планирала веган миш-маш (с твърдо тофу).

Смутитата са ясни - те са ежедневната закуска, само съставките варират.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2017, 12:11

При мен върви много зле, замислям се, дали да не се откажа. В събота съм изяла 10 филии за целия ден,а аз никога не ям повече от 2 филии хляб. Но само сандвичи, направо съм потресена от себе си.Днес корема ми е на буца, боли меи имам постоянно киселини и се чувствам преяла. А уикенда бях нон стоп гладна, за мен филиите не са храна изобщо, а се изхранвах с тях, за мен трябва да има я манджичка, да бодна нещо покрай тея филии. За снощи ядох хумус.
Надявам се днес да успея да пазарувам и малко да променя изгледа, защото ако прподължава така, разбирайте - стопирайки по едни или други обстоятелства правилния ми пост, просто ще го прекратя. Не вярвам, че и в Божиите очи, сриването по такъв начин на здравето на човек му се вижда добро.
За днес за работа си нося 3 филийки хляб вита, хумус, половин краставица и малко маслини. Изядох 1 пакет солети на бюрото, но сутринта пих сироп за кашлица и цяла сутрин ме мъчат киселини. Сега съм още по-подута, като балон с хелий! Дала съм си шанс тази седмица да вляза в ритъм, или ще бойкотирам. Надявам се на заплата и оправяне на сметките, че и бойлера ни се сдаде багажа и ако успея да вляза някак си в режим ще скачкам от радост. :banghead: :banghead: :banghead:
Поставила съмси крайна дата 15.12, ако изкарам, защото после семейните вечери и пастърми не искам да ги въвеждам ударно, след като не съм яла нищо животинско и да се нахвърля. :) Тоса са ми светлите дългосрочни планове, ако се случи чудо тея дни. :bouncymulticolor:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот kauda » 20 Ное 2017, 13:06

Pipilota, я се стегни :) какви са тея 10 филии! Знаеш ли колко много икономични идеи има, ето:
спанак с ориз, спанак с нахут и гъби, спагети с доматен сос и маслини, нахут с къри и сушени домати, картофки във всяка една разновидност, леща със зеленчуци, на яхнийка, царевица под всякаква форма, ориз с праз, баница с праз, зеленчукови супи, зеленце - я кисело, я прясно... давай, започнеш ли няма да можеш да спреш! Стискам палци, че ще влезеш в ритъм, но ако не се чувстваш добре наистина е по-добре да прекратиш.
При мен уикенда мина на зеленчукова супа - лук, морков, грах, царевичка и много фиде - не мога без него! Препечни филийки също задължително ,особено по време на постите, все гледам да има. :mrgreen:
За днес ще обядвам в близкото заведение, защото вчера бях извън града. Довечера мисля да си сготвя един нахут с гъби и спанак, много го обичам! :razz:
за утре планирам баничка с праз, макар че може и да я отложа за уикенда.

Yunona, казвай сега как така - веган миш маш! :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 20 Ное 2017, 14:42

kauda написа:Yunona, казвай сега как така - веган миш маш! :lol:


Казвам веднага :)
Рецептата е от един блог - "Кулинарни приключения с Тони". Не слагам линк, защото не съм сигурна дали правилата го позволяват.
Ползват се зеленчуци като за миш-маш, сотират се добре, прибавя се твърдо тофу, намачкано с вилица. Подправя се с куркума за апетитен жълтеникав цвят и приятен вкус (а и куркумата е много полезна). Задушава се още малко и това е. Накрая се ръси с много магданоз.
Авторът готви с кокосово масло, аз обаче ще ползвам зехтин или слънчогледово, защото в момента нямам кокосово без аромат. Ще заменя и пресните домати с консерва, тъй като вече не се намират "добре узрели" домати :)

Пипи, да кажа и аз - дръж се!! Защо толкова филии, мило момиче? Една зеленчукова супа или яхния с най-евтините достъпни зеленчуци става бързо и стомахът ти ще се чувства отлично с нея.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Локумът » 21 Ное 2017, 09:44

И ние постим, не че ми се пости и на мен тая година, но щом жената е казала, значи всички постим. Поне сме се разбрали, че ще се запрем преди коледния банкет. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 28 Ное 2017, 11:10

Хей, как сте, хора, пак ли на мен оставихте да ви "смушквам" от време на време? :)
Как я карате, какво хапвате?
При мен тези дни - много салати (здрави, хранителни), боб яхния, печени картофи с мащерка. Днес имаме лозови сърмички с ориз. За утре съм планирала турска супа от червена леща, печени кюфтенца с тиквички и овесени ядки. Хумус с печени чушки също се очертава на хоризонта.
Трябва да се яде, че делникът е натоварен, а и си тренирам по план.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron