Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Окт 2017, 12:43

Вече някъде прехвърча първия сняг, и дойде време да се питаме, дали ще постим следващия месец. Коледните пости започват на 15 ноември и продължават до 24 демекври.
Миналата година бяхме голяма агитка за коледния пост, надявам се и таз година да се съберем повече хора, които ще постят. :cheerleadersmileygirl:
Ето и един календар с постовете за Коледа. Интересното е, че през този пост през цялото време, освен в сряда и петък, може да се яде риба, което прави поста много лек и приятен:
Clipboard.jpg
Clipboard.jpg (52.5 KiB) Прегледано 1997 пъти

Кой друг ще се включи в коледния пост? И ако може да споделите какви положителни или отрицателни неща сте усетили по тялото си по време на постите? :xmas:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2017, 13:44

Миналата година се изложих покрай поста, изкарах го главно на филии с авокадо, почти нямах време да си приготвям някакви неща, но тази година съм си обещала да съм по-стриктна. Не знам защо, но коледния ми харесва повече от великденския пост, може би защото следва толкова специален празник, а отброяването на дните до него ме вълнува доста. :chickencatch: Така че тази година аз също се включвам в коледния пост, ще се радвам, ако сме повече хора, да ;) Надявам се и Yunona да се завърне с нейните страхотни рецепти за постите. :heartbeating:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот qwerryyy » 09 Окт 2017, 15:42

Мисля да го спазвам, но за по-малко време, не мога да изкарам целия пост, а и покрай тези коледни партита, много трудно да се спазва пост, как се справяте покрай банкетите? мен само това ме спира, че няма как да изляза и да ям само краставици..
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Окт 2017, 19:41

Да, задължително! Миналата година, когато го спазвах се чувствах страшно добре, тази година искам отново, нямам търпение да започнем. Започнах малко по малко подготовка за изключването на толкова големи групи храни, но все пак хапването на риба хич не е малко ядене. :mrgreen:
Миналата година спрях седмица преди Коледа - нарочно, за да започна нормално хранене, за да нямам проблем по коледните празници, понеже имам много чувствителен стомах. Тази година съм решила да го изкарам целия. :cheerleadersmileygirl:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Локумът » 10 Окт 2017, 09:55

Ако жената каже, че ще ги спазваме, ще ги спазвам. Обикновено не се глася от рано, нали казват, че кажеш ли, че ще ги правиш, не трябва да се отмяташ, затова си пасувам. Нека наближи пък ще реша.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Pipilota » 10 Окт 2017, 15:35

Мисля да го спазвам, но и аз ще изчакам като Локума преди да се обрека, че ще го направя, но плановете са ми да го изпълня. Миналата година ми беше първия пост и бях много добре, на великденските също се чувствах окей, нямам търпение даже да почваме.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот kalina_216 » 31 Окт 2017, 11:02

Мисля да се включа, много добре ми се отразява веганското меню, така че аз лично задължително ще спазя коледния пост, даже нямам търпение да започне. Добре, че има още само 15 дни до тогава. Сега е време да приготвя тялото си с малко повече жива храна и зелеви салати, защото те често присъстват в зимното ми хранене, а вероятността да ми дразнят стомаха, когато станат ежедневие е голяма.
Кои са вашите любими храни за зимния пост?
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Yunona » 01 Ное 2017, 12:12

Да, ще спазвам поста и вече започвам подготовката. И аз като момичетата по-горе имам нужда от преход с повече салати и плодове в менюто.
Тази есен ми се струпа много работа и много пътувания и особено заради пътуванията леко занемарих обичайния си режим на хранене. През последните седмици хапвах и повече месо от обичайното за мен, както и сирена и определено не се чувствам добре от това.
Този пост е лек за разлика от Великденския и няма проблем да се спазва, да се измислят и приготвят ястия.
Ще наблегна на супите и сезонните салати, подкрепени с бобови и зърнени храни. След сутрешните тренировки ще пия смути с двойно повече растителен протеин от обикновено. Ще бъде леко и приятно :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Ное 2017, 12:41

qwerryyy написа:Мисля да го спазвам, но за по-малко време, не мога да изкарам целия пост, а и покрай тези коледни партита, много трудно да се спазва пост, как се справяте покрай банкетите? мен само това ме спира, че няма как да изляза и да ям само краставици..

Да ти кажа покрай банкетите, може да се отпуснеш, ако е еднократно. Наблегни на салатата и постните гарнитури, но ако има нещо със сирене не бих отказала да го хапна. По-скоро бих ограничила мазното месо, но все пак коледните банкети са много важни, а и не вярвам, че даваме причастия, така че за нас е едно освобождаване на тялото и малко каляване на духа, а ден прегрешение не е фатално.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ще спазвате ли коледния пост тази година?

Мнениеот Kremiliya » 02 Ное 2017, 11:00

Не, няма да го спазвам. За мен е безсмислено изтощение на тялото и не бих го направила. Вярвам, че месото и животинските продукти са от голямо значение за храненето ни и изобщо за нас като цяло, затова и ще избегна поста и тази година, някой път, ако ми се промени мисленето, ще се включа. Но сега съм решила да си ям нормално и да не се занимавам с постене.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта