По-полезни ли са козите млечни продукти?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2017, 14:44

Знам, че едно време, на детето, когато не е имало хумана, а майката е нямала кърма са давали козе мляко, за да се храни с него.Казват, че било най-близко до човешкото и затова било най-подходящо. С порастването обаче, не се изключва млякото от менюто. Има много твърдения, че кравето мляко и млечни продукти са вредни, но пък за козето се говорят само добри неща.
Вие на какво мнение сте, мислите ли, че козите млечни продукти са полезни за здравето и са много по-добър избор от кравето мляко? Вие какво сирене имляко предпочитате?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот qwerryyy » 09 Окт 2017, 15:02

Уж са по-слаби алергени от кравето мляко и за това ги препоръчват толкова, но коя е истината никой не може да каже. Аз харесвам козето сирене и го ям заради вкуса, а не защото робувам на някакви предрасъдъци, че е по-полезно. Като цяло не смятам, че млечните продукти са най-полезната храна на света.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2017, 16:14

Не знам дали са по-полезни или са по-вредни, но определено смятам, че са по-подходящи, защото съдържат по-малко лактоза, за разлика от кравето мляко, затова при алергии ,р азбира се по-леки, се порепоръчва козето мляко. Но да се изключва другото, без да има защо ми е крайно
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот Локумът » 10 Окт 2017, 10:14

По-полезно е, по-нискокалорично е, даже калориите в сравнение с кравето са на половина. Усвоява се много лесно от огранизма, а и козите знаят как да се хранят, тяхното мляко е най-чисто. Определено у нас предпочитаме козе сирене, макар че има лек дъх, който много фермери знаят как да тушират и в последно време е почти невъзможно да се намери миризливо козе сирене.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2017, 14:00

Полезни били, заради ниските калории и близкия състав до човешкото мляко. Не знам за добро или за лошо. Аз съм се изхранвал като бебе точно с козе мляко, майка ми е получила някаква алергия и е спряла къурменето. Една година съм цокал кисело мляко от коза. :mrgreen: Ей го какъв голям човек съм станал..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот Pipilota » 10 Окт 2017, 15:24

Не знам дали са по-ополезни , изследвания не чета и не се интересувам от проучвания, гледам как ми влияят на стомаха. Нямам проблем с никакви млечни продукти, но козе сирене обожавам, мляко не съм яла никога, освен кисело и ми идваше малко натрапчиво като вкус, но по принцип не обичам домашното кисело мляко.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Окт 2017, 16:01

Сигурно са полезни, след като учените глави така твърдят. За мен са нещо съвсем обичайно, аз ги обичам ис и ги хапвам. Но не ми харсват купените ... предпочитам домашно козе мляко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот kalina_216 » 27 Ное 2017, 13:21

Аз лично ги харесвам повече на вкус, така че определено подкрепям такива кози продукти. По магазините обаче, цените са доста завишени и това праве козето сирене много луксозно.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот Guppy » 07 Фев 2018, 12:32

Консумираме честос кози продукти, не мога да кажа, че ги приемам за по-полезни, така или иначе най-големият проблеми при подобен род храни е в солта.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: По-полезни ли са козите млечни продукти?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2018, 14:38

Сега да се допълня май съдържат по-малко лактоза, ама все пак не са подходящи за хора с такава непоносимост.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта