Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 12:05

Много съм изненадана от това, което ми се случи. Преди две години родих сина си, а скоро се оказа, че отново съм бременна, само че при прегледа, лекаря установи куха бременност. Това означавало, че няма бебче, а самата яйцеклетка се държи като оплодена. :-| Много странно ми стана, при положение, че предишните две бременности не съм имала никакви проблеми. Вярно е, че не съм първа младост, вече съм на 39. :-| Много е гадно, когато не си виждал някой и него го няма в действителност, да усещаш, че ти е отнет. :sad: За първи път чувам за този проблем "Куха бременност"... лекаря иска да правим аборт, но каза, че и тялото ми може само да изхвърли неоплодената яйцеклетка. Ако не се случи до две седмици, когато ще съм в 7 -мата седмица. :roll:
Случвало ли ви се е подобно нещо?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2017, 12:38

Не е ли много рано, за да решаваш, че не е окей бременността? Нали чак към втория месец се появява някаква сърдечна дейност :roll: Според мен по-добре да изчакаш и да потърсиш второ мнение.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 12:41

Дано да е грешка. Но явно не бил толкова рядко срещан този проблем, дори и при момичета с първа бременност.. :-|
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот Pipilota » 10 Окт 2017, 15:02

Кауа, много съжалявам за случилото се. Но явно още ви в 5-та аседмица, наистина е рано, моя приятелка беше обявена, че има мъртъв плод, много рано, изчака и ходина друг лекар, оказа се, че бебенцето просто е било много мъничко тогава. След което се появи сърдечна дейност, която се виждаше по-лесно. Не искам да ти давам празни надежди, но наиситна преди да стигате до крайни решения, посети още един лекар и изчакай да влезеш в тази 7-ма седмица, бебчето ще е по-голямо, макар че няма да имаш търпение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Окт 2017, 16:27

За първи път чувам! Според това, което успях да прочета като информация, точно яйцеклетката се държи жкато оплодена, но вътре няма бебче. Но и според мен е рано да се отчайваш толкова, а и дори да няма нищо, не забравяй, че там не е имало живот, който си изгубила. Отиди пак и потърси мнението на добър лекар, който главно се специализира в бременностите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Окт 2017, 18:18

За съжаление за кухата бременност не се знае много и няма как да се предотврати. хубавото е, че това, че еднократно си имала такава, не означава, че нямаш да имаш следващи нормално протичащи бременности. Обикновено се случва на жени в напреднала възраст, но много лекари констатират, че проблемът се появява често и при млади момичета, за които това е първата бременност. Констатира се с ултразвук, който показва, че в плодния сак няма нищо. Реално това е резултат на това, че в яйцеклетката не се е образувал ембрион, но това не означава, че тя не е била заплодена. Половината от спонтанните аборти се дължат на куха бременност. Но и моя съвет е, след като е толкова рано да почакаш, да провериш при друг лекар. Тялото ти само, дори, ще изхвърли неоплодената яйцеклетка, така че нищо не ти пречи да изчакаш още седмица - две, докато стане сигурно какво точно се случва, през това време отиди на лекар и провери отново диагнозата. След като се направи кюртаж, ако се наложи, може спокойно след 2-3 месеца да възобновите опитите за бебе и е много вероятно да стане много бързо, защото след бременност, дори и такава, тялото е приготвено за бебе и много лесно и бързо ще забременееш отново. Успех и не се отчайвай!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Чували ли сте за куха бременност и какво представлява?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Окт 2017, 12:25

Преживявала съм между първия ми син и дъщеря ми, а уж обикновено казват, че се случва при първа бременност. Наиситна е много неприятно, когато си се нагласил, дори и да не го очакваш.. както и да е, мина и замина. Надявамсе, че при теб вече има яснота.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта