По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Окт 2017, 15:50

Говорихме си с една приятелка, че от както сме заживели с половинките си (при мен преди много време,но все пак..), финансовото ни положение леееко се е променило - разбирайте, че преди сме спестявали и сме си плащали сметките с 400 лева, сега взимаме двойно и сме все без пари. :lol:
Вие забелязвали ли сте нещо такова и защо може да се случва?! Вместо да се подобрява финансовото ни положение,когато сме се събрали с другия, получаваме повече пари - общо, сметката за ток пак е една,резултата е, че парите са по-малко. Как си го обяснявате и при вас случва ли се нещо такова?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 16:04

Мисля, че се дължи на факта, че никой не може да "скипва" грижата за половинката си. Докато, когато сме сами, може да решим днес да вечеряме с възможно най-евтините спагети от магазина, поръсени само със сол, но на половинката си не можем да поднесем нещо толкова обикновено, дори и ако и той е живял по този начин. А и стандарта на живот се променя, и искаме и да обгрижваме другия, да му бъде комфортно. Така харчим повече за домакинството си, отколкото преди.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Окт 2017, 19:03

О, да и аз съм го забелязала, уж сам трудно се живеело, ама всъщност парите са много повече! Никога не съм се радвала на големи доходи и голяма заплата, но от както съм с приятеля си, вечно съм без пари, направо .. ужас! Преди, докато живеех сама, вярно, че мама и тати помагаха за наема, но винаги ми отсаваха пари, успях да покрия доста от нуждите си, спестих за кола, спестих за електроуреди. А сега, едва чакам да получа заплата! Много се променят нещата, той уж взема добри пари, но те все летят насам натам... я за това, я за да излезем, за кино, вечеря, разходка, отиват си парите ей така. Глезим се повече и двамата. Преди и аз не си позволявах много неща, като исках нещо съм стояла зимата под юргана и съм пускала печка за по 1 час на ден, хапвала съм каквото имам или по-малко, толкова пестеливо ядях, готвих си една леща и я ядах по 4 дена. Сега всеки ден различно, което остане я някой си вземе за работа, я не, или го нося на баба, че живее сама, и тя си хапва от него. Но определено прътсите ми станаха по-рехави.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Mon_ton » 11 Окт 2017, 09:54

И по-добре и по-зле, общите доходи и начина ми на живот се е подобрил, да, но парите не са мои, просто приятелят ми има добри доходи и затова "намазвам" и аз. Но личните ми пари никога не ми достигат. Не е както преди, когато разчитах само на себе си, вярно, че нямах толкова, но се чувствах спокойна, че трябва да разчитам на себе си. Все още ми е неудобно да ми дава пари приятеля ми, макар че той ми оставя всеки месец немалка сума, за да имам за храна, за разходки, ако реша да взема нещо на детето. :roll: Но така и не успявам да похарча от тези пари за себе си, винаги карам с майчинството си.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:23

Сигурно е нормално да се харчат повече пари, когато си с половинката си, все пак искаме да накараме другия да се почувства добре, а за всяко едно нещо трябват и пари. Пък дали ще успеят да спестят вече като двойка е въпрос на желание и самоконтрол. Но е по-трудно да спестяваш и да ограничаваш другите, отколкото да го правиш само със себе си.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Lollipop » 11 Окт 2017, 19:17

По-зле! особено трябва ли да купим нещо, целия ни месец става на каша, а то все има нещо за купуване! Разходите големи, с две деца, абе... не се виждаме с пари, ако това ще питаш :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот kikimoraa » 12 Окт 2017, 10:13

Всичко зависи от вас, никой не може да обвинява, че харчи повече. Ако имате обща цел и я следвате от вас си зависи да се справите с ограниченията, които ви се налагат. :!: Не е толкова трудно, когато знаеш какво точно искаш. а ако не се нуждаете от нищо е напълно нормално да си харчите парите.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот Jolene » 12 Окт 2017, 11:17

За себе си знам, че съм много по-добре, отколкото съм била преди. Когато бях сама, почти не ми стигаха парите за нищо, почивките ми бяха мираж направо. Доста неща се промениха, откакто съм с половинката си. Не казвам, че той е фрашкан с пари, както си мислят много хора, но умее да управлява доходите си и знае как да се грижи за семейството ни така, че да не ни липсва нищо. Опредлеено умее да борави с числата и това спомага домакинството ни. Главно той пазарува и се грижи за сметките, а аз харча майчинството си, когато излизам на разходка с дъщеря ни и й вземам необходимите неща за месеца, като памперси, шишета. каши и някаква по-специална храна, ако реша.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот skyfly » 12 Окт 2017, 15:21

Като цяло -да, но уравлението на парите ми стана по-лошо, откакто се събрах с половинката ми. Както и вие отбелязвате, партньора променя мисленето. Сега се вълнувам за неговия комфорт, за неговите желания и предпочитания. А в повечето случи двойките се правят от един капризен и един, който изобщо не се вълнува от такива неща. Това прави и домакинството по-трудно, и почивките, и храненето... и ето - навърта се някой лев отгоре.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: По-добре или по-зле сте финансово, откакто се събрахте с половинката си?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Окт 2017, 20:00

Значи, какво излиза, че ние, от гивъзлък да си гледаме мъжете фалираме, айде бе! :mrgreen: Вместо те да ни водят на Малдивите, ние ги водим да ядат шкембе чорба! Виждате ли, затова сме слаб пол. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта