Какво мислите за уличните библиотеки?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Malina » 11 Окт 2017, 12:55

Във Варна има много хубава улична библиотека в началото на Морската градина. :razz: Не съм я виждала с очите си, но скоро четох за нея, много е красива, сега за зимата й търсят местенце.
В наши град бяха направени няколко опита да се сложат книги на няколко места, от където всеки може да си вземе и съответно да сложи своя,когато прецени. Идеята изобщо не се реализира, много бързо книгите бяха окрадени, а кутиите им счупени. :cry:
На вас как ви се струва идеята, дали е добра или всъщност е начин да се захвърлят много книги, защото в един момент или биват окрадени, или се вземат, я за подпалки, я да се продадат на вторични суровини... Какво мислите се случва с книгите?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот vanusha » 11 Окт 2017, 14:35

За съжалание поредния опит да се направи нщо хубаво, което не се получава. В тази библиотека са вложени 15 000 лева, които до две години ще са напълно безсмислено похарчени, когато на всички им псине да поддържат, защото ще бъде окрадено.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:00

Харесва ми идеята, но повечето хора си тръгват натоварени с книги... А не ми се мисли вечер какво става, когато минат ромите и си ги съберат, за да си ги занесат на отпадъци и да изкярат 50 стинки.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Jolene » 12 Окт 2017, 12:49

Не ме вълнуват особено тези улични библиотеки. Хората оставят там книги с ниска стойност - не говоря за парична, а за художествена стойност. Книгите рядко са добри, винаги са в много лошо състояние. Не бих се възползвала. Ако се направи частна библиотека, в която хората ходят и дори си плащат абонамента, но намират качествени книги, приятна и приветлива обстановка (нещо, което липсва по държавните библиотеки), определено би имало много по-голям успех.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот La_bomba » 12 Окт 2017, 15:27

Всичко е до самосъзнание. Идеята е страхотна, приложението й също, всичко е много хубаво. Останалото е любов към книгата.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот kauda » 15 Окт 2017, 16:27

Всички са големи гамени, за да ги заслужават. Много ми харесва идеята, да можеш да вземеш нещо спокойно, без да се притесняваш, че трябва да бързаш със срокове. Но наистина, трябва и да даваш. Те са на принципа на размяната, не може само да вземаш. Но самосъзнанието ни е такова, че да крадем, да рушим и да не ценим нищо.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот klarissa » 16 Окт 2017, 13:57

Докато не ни се промени мисленето ще се краде. Ние сме научени все да вземаме, без да мислим за никой друг, колкото да се облагодетелстваме. Има няколко човека, които решават да направят нещо иновативно, добро, но то бързо се опорачава и тези хора губят вярата си, че нещо може да се подобри.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Fury » 13 Дек 2018, 13:16

Идеята е много добра, но вандалите пак потрошиха всичко. Книгите изчезнаха или ги изпокъсаха. Не сме дорасли явно за такова нещо.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Влади » 28 Яну 2019, 16:12

Съдейки по вида им, смятам че не сме дорасли за такова нещо. Противно на масовото мнение, не мисля, че българинът чете много в последно време. Иначе нямаше да са почупени, изтърбушени и изрисувани тези улични библиотечки.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Какво мислите за уличните библиотеки?

Мнениеот Бистра » 30 Яну 2019, 16:37

Трябваше да снимам да видите уличната библиотека в парка до нас - просто е изкорубена, няма я. Само стойката, на която е била, си стои. :-|
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта