Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот skyfly » 06 Дек 2017, 12:36

Такива убеждения не трябва да има, всеки взема решения и прави нещата тогав,а когаот ги почувства. Ако го насилиш, рискуваш един ден да получиш насреща "ти ме накара, заради теб имам дете и т.н., неща които никоя майка не иска да чува за детето си.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 13:13

Имам приятелка, която така убеди мъжа си за дете, още кратко след сватбата, резултата беше, че няма и 4 месеца след раждането на детето се разделиха, мъжът й изобщо не беше готов за деца и го казваше, искаше да изчакат малко. Напрежението от неуважение на мнението му го накара да се разделят. Гледа дъщеря си сега, по задължение, дава им пари,но той не успя да се задържи в добри отношения с майката.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот nefertiti » 12 Яну 2018, 17:23

Насила хубост не става са казали хората..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2018, 12:29

Така е, не може на сила, но може да се поговори и да се поставят точно исканията и на единия и на другия. Може да се обясни, че за нея е важно, че има желание да роди,докато е по-млада и т.н. и да се обяснят нещата да се състави план или поне да има някаква надежда да се повдигне въпроса. Има хора, които категорично отказват деца, това означава ли, че единия трябва да се откаже? Овреме трябва дас е продължава по пътя.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2018, 19:46

Най-хубаво е и двамата да го желаят, но не винаги се получава така, все единия ще се дърпа..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Dipsy » 04 Апр 2018, 16:04

Това е доста сложен казус, който рано или късно надвисва над връзката. Познавам много случаи, в които това убеждаване е помагало, както и обратното. Зависи какви са причините някой от партньорите да отказва да стане родител :wink: Обаче ако времето не ни притиска, защо да бързаме :-|
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Kremiliya » 04 Апр 2018, 16:05

аз искам да имаме второ дете, мъжът ми отказва, в този случай как е правилно да се постъпи? Казва, чеима време, но ние вече сме на 40 години, колко можем да отложим?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот vanessa_ » 04 Апр 2018, 20:32

Kremiliya написа:аз искам да имаме второ дете, мъжът ми отказва, в този случай как е правилно да се постъпи? Казва, чеима време, но ние вече сме на 40 години, колко можем да отложим?

Много ми е странно това, не се ли обсъжда, така че всики да са доволни, вие наистина нямате за кога да отлагате?!? Според мен му обясни че трябва да се вземе окончателно решение, но все пак ти искаш. :mrgreen: Проведете истински сериозен разговор.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2018, 10:15

Аз се омъжих скоро и мъжа ми изобщо не планираме да имаме деца в близкото бъдеще, толкова ни е добре само двамата, че не си представям сега да имамае и едно бебе за, което да се грижим. Има време, като му дойде реда ще стане. Не става на сила да го караш да имате бебе, той може дане иска и не трябва да се чувства виновен за това.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Юли 2018, 17:39

Хубаво и двамата да със съгласни с появата на детето. Все пак това не е някаква вещ, която да купиш от магазина и ако не ти харесва да сложиш в някой шкаф. Тъй като си помисля май аз повече напирах да имаме 2 дете. Туй доста страх будеше у жена ми. Според мен трябва да седнете и да говорите с мъжа си , а не с хората във форумите.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта