Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Frac » 05 Юли 2018, 17:12

Детето трябва да е осъзната отговорност и желание и от двамата. Вонаги ще има притеснение от неизвестното, но както са казали преди мен - ти си млада. Само да не ти снате като фикс идея, че тогава се замъглява погледа за други важни детайли. Половинката не че е стара, но ако до сега не е проявявал желания за дете, може би му харесва живота такъв - свободен :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Gold » 05 Юли 2018, 17:44

А според вас, защо съдбата така нарежда нещата, че жените, които не искат деца, често забременяват неволно, а много от двойките, които копнеят за рожба, имат проблеми със зачеването? Ето това се питам аз, защо всичко е толкова несправедливо понякога.. :eek: :roll:

Имам приятелско семейство, което от много време иска детенце, и едва наскоро нещата се получиха благодарение на ин витро процедури. А в същото време моя приятелка направо изпадна в шок след като забременя без да е планирано! Шантав свят, ей. :???:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Rali_hr » 06 Юли 2018, 14:17

Тея решения не се вземат ей така, трябва да ст еубедени и двамата.
Ниаситна емного тъжно, в живота, как човек е пред предизвикателството да има или да няма дете... а други мечтаят за нещо и не го имат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Mon_ton » 06 Юли 2018, 16:04

той за това време трябва да е решил дали иска да има дете, или не иска. Напоследък ми прави впечатление, че младите хора се решават все по-късно да иамт дете, само че на 35-40 години не е рано, това е една "пределна" възраст, в която вече трябва да сме към финала на размножаването, а не в началото му.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 16:59

тази тема е дста деликатн аи трябва внимателно да я обсъдите с партьора си. Все пак на сила хубост не става. Ако не иска по-добре изчакайте още малко, но да не знае дали иска туй вече е голям проблем. Все пак човек като тръгва да създава семейство трябва да си е помислил и за деца, нали те са нашето бъдеще.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Frac » 09 Юли 2018, 17:37

Dalia написа:тази тема е дста деликатн аи трябва внимателно да я обсъдите с партьора си. Все пак на сила хубост не става. Ако не иска по-добре изчакайте още малко, но да не знае дали иска туй вече е голям проблем. Все пак човек като тръгва да създава семейство трябва да си е помислил и за деца, нали те са нашето бъдеще.

Аз познавам двойки, които са си много добре без деца и категорично отказват да имат. Така че шарен свят :) всеки си знае ;)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Мари_я » 11 Юли 2019, 09:25

Имала съм връзка, в която приятелят ми ме навиваше за дете. Е, не става така. Ако ти сам не го искаш, никой не може да те убеди, колкото и доводи да ти изтъква.
Мари_я
 
Мнения: 41
Регистриран на: 27 Юни 2019, 09:27

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Niya » 01 Авг 2019, 09:25

Никак. Остави човека да вземе решение дали иска дете сам. Ако го принудиш, ще съжаляваш 100 пъти повече, като видиш как се грижи за детето - с нежелание и досада. Не си го причинявай.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот vessys » 12 Авг 2019, 18:13

Едва ли е добър вариант да го „навиваш“, ако той сам не го осъзнал. Иначе на мъжете винаги им е рано за такива неща, но на даден етап почват да се замислят, но за жалост в някои ситуации вече е твърде късно…
Veni, vidi, vici
Аватар
vessys
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Авг 2019, 17:45

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Lisandra » 02 Сеп 2019, 16:58

Rali_hr написа:Тея решения не се вземат ей така, трябва да ст еубедени и двамата.
Ниаситна емного тъжно, в живота, как човек е пред предизвикателството да има или да няма дете... а други мечтаят за нещо и не го имат.

За съжаление няма справедливост... Моите наблюдения са, че много двойки отлагат и когато се решат изскачат проблеми, при които само ин витро процедура може да им помогне.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта