Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Elica » 11 Окт 2017, 15:54

Винаги съм искала да съм млада и красива майка, сега съм ан 25 години и се чувствам готова за бебета!ПРиятелят ми пък е на 34 и определено му е време за деца, само че той категорично отказва. Понякога прави намеци за бебе, че би било хубаво, а ако сме с някои хора с деца, толкова приятно му става, и след това започва да подмята, че ще добре, ако и ние си направим бебче. Но в следващия момент казва, че има време, "'ще видим" - редовната му реплика... А дори и не правим опити, как ще видим без да опитаме?! :shock: Много го обичам, сигурна съм, че и той ме обича, прекарваме си добре заедно, винаги ни е много прриятно и интересно, няма момент, в който да усещаме скука или непоносимост към другия.
Дори не мога да си обясня, каква е причината да откаже да си направим бебе. Може би се притеснява, че фокуса ще се измести от нас - към бебето, но .. когато е нашето, дали ще ни тежи. :roll:
какв аможе да е причината и как да го убедя, че детето е най-хубвото, което може да ни се случи?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот asdddwww » 11 Окт 2017, 16:30

след като си решила, че ти е дошло времето, макар че според мен можеш да почакаш поне още 5 години, поставяш въпроса сериозно и получаваш отговор, който преценяваш, дали те удовлетворява. И решаваш кое да жертваш- децата или мъжа си.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Lollipop » 11 Окт 2017, 18:33

Няма да ти е лесно да го убедиш, ако е решил, че не иска. Но направ осе чудя на такива хора, млади мъже да отказват да имат деца! Разбирам да е на 50 години, да кажеш, че има притеснения, а на тази възраст, няма причина да не иска да има деца. Освен, не искам да те отчайвам - но ако не иска деца точно от теб. Или е хахо, който е самовлюбен егоист и не може да приеме да отдаде любовта си на друг.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот kikimoraa » 12 Окт 2017, 10:08

Много си млада още да мислиш за деца и да поставяш ултиматуми на половинката си. Ако толкова ти е важно веднага да имаш дете, кажи му в прав текст, че за теб е време и е важно,ако е съгласен- съгалсен е. Ако не - следващия. Но дори и да се разделите,какъв е шанса да си намериш гадже скоро, та да се съберете и да стигнете до деца. А той категорично ли не иска деца, или засега, защото ако е засега, може да обсъдите какво трябва да се подобри, за да си родите детенце. Защото може да има и някакви финансови притеснения, че няма да се справите в момент.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Jolene » 12 Окт 2017, 11:25

Поговорете си нормално и тогава ще стане ясно какво искате. Не може да убеждаваш човек в нещо такова. Все пак децата са най-важното решение, което трябва да вземе всеки един възрастен. Ако той не е готов сега, може да не е готов и никога.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Lisica » 20 Окт 2017, 12:52

Защо трябва да го убеждаваш човека, че трябва да има дете? Може би не му е дошло времето и не е узряла идеята в главата му за това нещо. Нека сам да реши и да прецени кога е време за това важно решение.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот kalina_216 » 20 Окт 2017, 14:38

Ако стане чудото при вас, сигурна съм, че тя ще е много щастлив и доволен, само че докато стигне до там зависи от него. Ако той не е готов, не иска дете и прави всичко против това да стане родител, няма как да го убедиш. Много противници на децата решават да станат родители,когато те самите го решат. Иначе рискуваш да те набеди един ден, че заради теб си е провалил живота, или пък да ти заяви, че "това дете е твоето", понеже ти си го искала.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2017, 08:13

Напълно съм съгласна с Калина, убедиш ли го, а той съгласи ли се от временна любов, цял живот ще ти го натяква, ако не получи някакво бащино прозрение и изведнъж не се превърне в любящ родител. Нека всеки да взема това решение, когато е готов. Разбирам, ако вече имате дете, а ти искаш второ, тогава имаш право да си кажеш доводите. И пак всеки, който иска да има дете трябва да намери партньора с който да го направи без това да е на сила.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 09:15

Имам приятелка, която така убеди гадежто си. Вече са разделени, а таткото нарича дъщеря им "твоето дете". Дали това ще искаш за собственото си дете? Да, може и да не стане така, но ..не бих убеждавала никой. А и си толкова млада, няма защо да бързаш.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да убедя приятеля ми да имаме дете?

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 13:44

Аз също съм против убеждаването за дете. Все пак това е много важно решение и е за цял живот, не е като да се решиш дали да имаш рибки. Най-хубаво е човек да е с този, с който имат еднакви желания. Може би не това е твоя човек.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта