Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот vanusha » 16 Окт 2017, 12:42

Е, чак пък толкова. Бабите ви не съхранят олиото за следващо ползване, нали.. изобщо не го пипват,да! :!:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Окт 2017, 12:15

едно време всичко се е пазело, да. но сега не е нужно да рискуваме здравето си системно, за да изпозлвамеедно олио. за всички е достъпно да си купят нова бутилка
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2017, 12:47

Човек и да иска не може да запази всичко, все остава по малко, или пък например, вчерашни спагети как се ядат, те вече не приличат на нищо и са на една голяма грозна баница. Понякога се налага човек да изхвърля, какво да се прави, надали някой го прави нарочно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Гълъбина_55 » 06 Мар 2018, 18:30

Ами аз ги хвърлям в тоалетната, но веднъж баба ми ги изхвърли през прозореца. Добре, че нямаше минувачи долу... Затова хора в никакъв случай не изхвърляйте олио в тоалетната и през терасата. Иначе, май е най-добре да се сложи в едно бурканче и право в коша.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 18:50

Супи и манджи с дребни парчета-в тоалетната, сухата храна, ако е с мухъл, директно в коша, но ако е годна, а вече никой не я иска вкъщи - в една пластмасова кутия и на контейнера. Слагам ги отгоре на капака, та който реши да си я хапне.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2018, 10:29

Гълъбина_55 написа:Ами аз ги хвърлям в тоалетната, но веднъж баба ми ги изхвърли през прозореца. Добре, че нямаше минувачи долу... Затова хора в никакъв случай не изхвърляйте олио в тоалетната и през терасата. Иначе, май е най-добре да се сложи в едно бурканче и право в коша.

Това с олиото го правя понякога.... защо не трябва да се изхвърля в тоалетната/ У нас рядко остава храна, обаче, ако случайно пържа картофи, което се случва веднъж на 1-2 месеца, отива олиото после в канализацията. Какви са рисковете, да не се наводня? :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Буба Мара » 29 Мар 2018, 15:54

И аз изхвърлям или в тоалетната или ако е нещо дето може да протече в найлонова торбичка и тогава пак :) Но честно казано не го правя с кой знае какво удоволствие. Наистина не обичам да изхвърлям храна.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 15:59

Буба Мара написа:И аз изхвърлям или в тоалетната или ако е нещо дето може да протече в найлонова торбичка и тогава пак :) Но честно казано не го правя с кой знае какво удоволствие. Наистина не обичам да изхвърлям храна.

И аз не обичам, добре че са животните, да им я дам, но все се старая да готвя толкова, че да бъде изядено, да не се налага да изхвърлям. Научих се да не овкусявам салатата, а всеки да си я овкусява в чинията толкова, колкото ще изяде. После това, което остане ако е малко го давам на кокошките, ако не, без да е овкусена може да се съхрани.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 16:39

мивката ми в кухнята е с меки връзки, което гарантира, че няма да се запуши така лесно, най-често отива там. Признавам че избягвам да го правя, но се случва, не виждам друг вариант, които да не носи опасност от разлети мазнотии по стълбището , докато си изхвърлям боклука.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Blue_sky » 29 Мар 2018, 17:15

Ами да, не е хубаво да изсипваш олиото в канализацията, защото може да я запушиш. Аз го слагам в едно бурканче и после прави в коша за боклук. Иначе не се сещам за друг вариант.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron