Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Jolene » 12 Окт 2017, 11:01

Не знам у вас как е, но у дома винаги остава някаква храна, която трябва да бъде изхвърлена, защото се е развалила. Всичко сухо мятам в кофата за боклук, но течните храни - като супи и яхнии изсипвам в тоалетната. Случва се да остане рядко храна, обикновено са малки количества, но се случва. Досега не съм имала проблем със запушени тръби, надявам се и занапред да е така.
Нещо обаче се чудя, къде да изхвърлям - мазнината от пърженето. :roll: Когато правя картофи винаги използвам маслена баня, олиото е доста, като дойде време за хвърляне винаги се чудя, дали изсипването му в канализацията е добор решение, и ако не там, то къде трябва да се изсипе? Не става да го затворя в торбичка.. :mrgreen: Какво правите вие с остатъците от храната и къде ги изхвърляте?
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот S_Milenska » 12 Окт 2017, 12:54

Прибирам всичко в торбичка и тогава го изхвърлям. У дома много рядко остава нещо недоизядено, често се случва да намирам лъжица ориз и пилешки кокал с малко парченце месо, недоизядено. Такива количества изхвърляме у дома, защото това - няма кой да го изяде, не е достатъчно дори и за половин човек, какво остава за един. Но слагам всичко в плик и в коша. Не го изсипвам в тоалетната. Олиото, за което ти говориш, обикновено все имам някой буркан за хвърляне, затварям го там и след това в коша. Знам, че доста се наслагва по тръбите и не е добре да се изсипва в канализацията.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот skyfly » 12 Окт 2017, 15:03

Гледам преди да станат за хвърляне да ги дам на животните, видя ли, че нещо няма да се изяде. Кокалите в едни дебели торби и в коша, да съм сигурна, че никое коте или куче няма да ги набара. :mrgreen: Но преди в апартамента ги слалах и аз в тоалетната, все пак другото, не е по-малко...
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Snejna » 12 Окт 2017, 15:29

Нищо им няма на тръбите, нали постоянно се пуска вода по тях и се отмиват, то ако се наслагваше и натрупваше, повечето тръби вече щяха да са запушени, не се притеснявайте чак толкова много, нищо не е станало. хвърляйте си спокойно, само не хвърляйте големи неща в тоалетната, че една състудентка навремето запуши тоалетната с пълнени чушки. :banghead:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот fawla » 13 Окт 2017, 10:01

Аз пък хвърлям всичко в коша. Не използвам олио, предпочитам картофките печени и така нямам проблеми с изхвърлянето на мазнини. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Jully » 13 Окт 2017, 14:47

И аз в торбички предпочитам да я изхвърля, най-спокойно ми е. :roll: Почиствам и в торбата и в коша. Наиаситна мазнината, супите са проблем, тях ги изсипвам в тоалетната, няма къде просто. Не мога да ги сложа по торби или трябва на мига да се изхвърли, а не всеки път е удобно да хукна към контейнера.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот kikimoraa » 14 Окт 2017, 16:38

Мъча се да няма такива остатъци, всичко гледам да се изяде, най-ного някоя обелка да има. А за пърженето - не пържа нищо, пека, защото е много по-полезно, и по-бързо дори.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2017, 15:30

И аз много мразя да хвърлям храна, но се случва, колкото и да не ми се иска. Най-често всичко заминава в коша, не изсипвам в мивката, или в тоалетната. има хора направо сипват в мивката остатъците и отмиват, за мен това е лудост, за едната манджа да къртя после стените.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот vanusha » 16 Окт 2017, 11:58

При положение, че много хора нямат какво да ядат.. вие тук си говорите къде да изхвърляте яденето, не ви ли се струва малко нечестно? Научете се да си ядете всичко и да не сте някакви свръх консуматори. Олиото от картофите може да се използва да се сготвят още 3-4 неща с него, вместо да го изхвърляте.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Къде изхвърляте остатъците от храната ви?

Мнениеот Jully » 16 Окт 2017, 12:06

vanusha написа:При положение, че много хора нямат какво да ядат.. вие тук си говорите къде да изхвърляте яденето, не ви ли се струва малко нечестно? Научете се да си ядете всичко и да не сте някакви свръх консуматори. Олиото от картофите може да се използва да се сготвят още 3-4 неща с него, вместо да го изхвърляте.

Много е грешно да се използва една и съща мазнина няколко пъти, изобщо не е препоръчително. Предпочитам да изхвърля малко олио, отколкото да вредя на здравето си, като го използвам. Но, че сме свръхконсуматори съм напълно съгласна.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта