Как да си направим сами домашна саздърма?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да си направим сами домашна саздърма?

Мнениеот S_Milenska » 12 Окт 2017, 13:53

Много обичам саздърма и искам да направя домашна. Постоянно купувам от магазина саздърма, сега искам да си направя домашна, защото много обичам. Надявам се да се да ми кажете рецепта как се прави. Странно ми е как се пресова така и как се прави да е с толкова стегната и добра консистенция. Обяснете как се приготвя домашната пастърма, много се интересувам дали е трудоемка.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да си направим сами домашна саздърма?

Мнениеот Snejna » 12 Окт 2017, 15:52

Силве, къде на дълбото се хвърли. Свекъра ми правеше страхотна пастърма от телешко и овнешно. По спомени месото се вари, докато изпада нарпаво от кокалите. Почиства се от кокалаците, а бульона се прецеждаше. После пак в тенджера връщаш месото и бульона и вариш с подправките - дафинов лист, сол, пипер, бахар, за още половина час, после се притиска и се оставя, докато се стегне. И след това в хладилника.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да си направим сами домашна саздърма?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2017, 16:15

Не звучи никак трудно, след като се остави за целира достатъчно. Костите предполагам, че са задължителни, за да се получи желиращ ефект, който да даържи месото заедно?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си направим сами домашна саздърма?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Окт 2017, 20:06

мале, това ще го пробвам! у дома не се яде много, но като я направя домашна едно, че ще я ядата, второ, че ще влезе в сандвича на детето и сбогом колбаси. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да си направим сами домашна саздърма?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2017, 11:40

Винаги съм мислила, че се пресова голямо парче и след това се реже, а те били единични бройки. Ще изпробвам и аз да направя саздърма. На мен много ми харесва направено така месото, с леко желенце, дано да се получи и в този вид.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта