Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот skyfly » 12 Окт 2017, 14:39

Мислите ли, че е опасно да се завива храната във вестници? Постоянно ме съветват как трябва да си взема вестник и да си направя пастърмата на нея, или пък някоя комшийка ми казва, че сланината трябва да я завия във вестник, за да се запази от изсъхване. :eek: Досега всичко слагам и правя в хартия за печене, но не било подходящо, защото тази хартия не приема никаква влага, за разлика от вестника, който поне малко ще поеме.
Виждала съм и яйца да се готвят върху вестник - не хартия за печене, а вестник. :roll: Не е ли опасно заради боите, които са използвани по вестниците, а и като знаем как се разнасят, колко се настъпват и търкалят по земята, дали е удачно?! Вие използвате ли ги вестниците с такава цел?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот La_bomba » 12 Окт 2017, 15:53

Стига сте се правили, какво толкова може да стане. Нима едно време мастилото не беше по-опасно, а беше редовна практика да се загъват неща във вестници! Онези яйца, за които говориш ми бяха любими. Много се вторачваме вече, нищо ни няма, няма й нищо и на храната, че се е докоснала до вестник. Не се притеснявате, когато ядете консерванти и евтини салами, ама седнахте да мислите за вестника, в който ще си увие баба ви сланината!
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2017, 16:14

Не мисля, че е кой знае колко голям проблем това, че се огъва храната във вестник, и аз не се притеснявам. Като деца, понеже имах много мързеливи родители, слагаха вестници на масата,сядахме,я дяхме и се мятаха вестниците. Така да видя да ми е наредена масата, да ми е сложена - само за гости, за нас беше да ни нахранят там. Ей го на 40 години съм станала.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Окт 2017, 20:19

В наши дни не бих, но едно време всичко огъвахме във вестници. Изобщо не сме се притеснявали, сега все от нещо се страхуваме, а през цялото време вървим против здравето си.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот Kremiliya » 17 Яну 2018, 12:35

Чак пък толкова, нищо им няма на храните, и без друго повечето се мият, а никой не си загъва сиренето във вестник, затова не мога да кажа, че има защо да се притесняваме.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот Ванила » 20 Дек 2018, 16:44

Не е препоръчително, заради мастилата. Ама кой го прави това вече?! То и на село хората спряха, отде вестници...
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Опасно ли е да се загъва храна в брошури и вестници?

Мнениеот Никол_20 » 24 Яну 2019, 15:15

Някой прави ли го това още?! :shock: Естествено, че не е препоръчително заради мастилата и другите препарати.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта