Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот La_bomba » 12 Окт 2017, 16:00

В потрес съм, родители! Виждам постоянно дебели деца по детските площадки, 10 годишни тежат по 40 килограма, дебели и увиснали, изморени, с разширени стомаси. Ядат за последно, ядат, като невидели! :shock: :shock: :shock:
Шокирана съм от коментарите на родителите, които казват, че децата им са дебели, НО им пращат пакетирани боклуци за следобедни закуски в училище, или ги чакат след детската градина с пакет зрънчо и няколко близалки. Никой не мисли за здравето на децата си и очаква, че то е отговорност на Господ, Вселената, Късмета, не знам на кого. :-|
Закуските сутринта обикновено са банички и кроасани, бързо скалъпени филии със салам, намазани със сладко, или популярните фаст фууд удоволствия, като пица, хамбургер. Загрижените дават Нестле закуски на децата си, които са пълни със захар. Още на закуска, детето изяжда захарта, необходима му за целия ден (ако е необходима). Плодове не се дават - отнемат време, а децата са злояди. :shock: Защо не мислите за децата си?! Не разбирам какъв е довода на хората да не полагат грижа за децата си, да им е трудно да ги нахранят правилно..?
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2017, 16:13

Хората нямат време, желание, култура и повдигат рамене. Знаеш ли колко деца в училище си носят домашна храна - единици. Повечето са с нещо купено. Никой не може да им е виновен, всичко е до организация и желание.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Окт 2017, 19:40

Всеки ден като се погледна в огледалото мисля за това, как трябва да се храни сина ми, каква трябва да е физическата му активност. Детето яде много, движи се много, има страшно бърз метаболизъм (дано винаги е така) и е страшно активен. Не си поплюва, хапва си бая, и е слабо, живо дете. Но рядко му се позволява да яде вредни неща, разбира се, не са изключени, ето днес поиска ккубети и му позволих, защото ако станат фикс идея, ще съжалявам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот fawla » 13 Окт 2017, 09:43

Родителите са мързеливи, на никой не му се занимава. Дали е мързел, или е от липса на време, никой не може да каже. Най-странното е, че родителите казват, че и разнообразие няма, а в наши дни може да се купи и от пиле мляко.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2017, 11:31

Като гледам родителите как спокойно купуват пици от закусвалните до училищата, изобщо не изглежда да са се притеснили от това, какво хапват децата им още от сутринта. Обичайните закуски на българите са мекици. Толкова е трудно да се включат пълнозърнести и леки храни за сутринта, явно...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Jully » 13 Окт 2017, 14:19

Затова и после, като възрастни се мъчим да се нагодим в някаква нормална ситуация и да намерим начин да слабееем и да се научим да се храним нормално и правилно, само че не се случва, защото сме научени да ядем чипс и филийки, между два салама.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот gabinka_80 » 13 Окт 2017, 16:10

Не знам кой е виновен - децата ли, техните майки ли.. не мога да си обясня. Вярно, че е в пъти по-лесно просто да отидеш да си купиш нещо от магазина и определено изисква много повече време и усилия да приготвиш нещо за детето си.Но дори и да яде нещо с продукти, закупени от магазина пак е по-добре от снаксовете. Една принцеса, едни какшавалки, нещо такова е удачно за децата.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Окт 2017, 15:38

gabinka_80 написа:Не знам кой е виновен - децата ли, техните майки ли.. не мога да си обясня. Вярно, че е в пъти по-лесно просто да отидеш да си купиш нещо от магазина и определено изисква много повече време и усилия да приготвиш нещо за детето си.Но дори и да яде нещо с продукти, закупени от магазина пак е по-добре от снаксовете. Една принцеса, едни какшавалки, нещо такова е удачно за децата.

Виновен е примерът, виновен е моделът, който показваме, виновни са мислите ни, "че ще се случи на някой друг", ядем пица и чукаме на дърво и викаме Пази Боже! Той дали ще ни опази?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2017, 15:38

Родителите го приемат, като въпрос на вкус. т.е. след като го яде, значи няма проблеми да го яде - ама плезно ли е, вредно ли е няма никакво значение, важното е да се яде там. :shock: неведнъж съм чувала как родители спорят- единия иска промяна, другия твърди, че щом си го яде няма смисъл да се прави нещо такова.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Замисляли ли сте се, колко вредно се хранят децата ви още от сутринта?

Мнениеот Pipilota » 28 Май 2018, 16:12

Няма и голям избор, ако трябва да сме честни. С какво да нахраниш едно дете на училище Да му пратиш плод само? да закуси плод и следобед пак плод.. да бе, те растат искат храна, нуждаят се от нещо по-стабилно, а не от плод.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта