Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Jully » 13 Окт 2017, 14:34

Синът ми вече е на 9 години и все още обича да спи при мен в едно легло, има си собствена завивка, не се прегръщаме, не се целуваме или такива неща, но той обича да спи в нашето легло. Дъщеря ми, преди, спеше по-често с баща си, защото като се преместихме ги беше страх да бъдат сами в новото жилище. Все още се случва малкия да заспива при мен. Казвали са ми, че по този начин се обременявала психиката и като порасне може да има проблеми с интимния си живот. Може би съм окъсняла, а може би не, но вече няма да спи при мен изобщо, това е ясно. Но мислите ли, че досега съм го повредила нещо?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот gabinka_80 » 13 Окт 2017, 15:45

Детето не се чувства сигурно, или пък не влага нищо, или влага твърде много. Не мисля, че си го увредила, но нека да се научи да си спи на мястото, по-добре ще е за него. Излкючения може да има, но нека да са изключения, а не да е ежедневие. Ако не сте имали възможност, място и т.н.как да е, но щом си има стая, нека да си я приема и да си знае, че е неговото място.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Окт 2017, 15:41

Просто, време е да му обясниш, че е голям и че трябва да спи самичък. Не бива да се асосиици много с майка си и да я смята за много важна, защото в един момент интереса може да стане и интимен, дори и подсъзнателно. Нека всеки си знае мястото. А иначе не мисля, че му е увредена психиката на детето, просто го отдели.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот kikimoraa » 14 Окт 2017, 16:44

на 9 години вече мислят за други неща, ще се увредят, много ясно, като това държание продължава от ваша страна. Родителите и децата трябва да си знаят мястото, а не да продължавате да ги гледат екато бебета. За вас може да са малки, но те растат и приемат света всеки ден по-различно от вчера.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2017, 15:54

не е нормално, нека всеки си знае мястото, това вече са големи деца, те трябва да се учат на самостоятелност и не само това, но и да знаят, че са големи и не бива да спят с мама вече. Надали му е увредена психиката на детето ти, но пак зависи от детето.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2017, 10:43

Няма работа детето да спи в леглото на родителите си, до около 2-3 години - може, да кажем малко е има нужда от близост, макар че и това е оправдание. Повечето родителиго правят от любов, главно майките.. Бащите всички сме на мнение, че децата трябва да си спят в леглата.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Mon_ton » 20 Окт 2017, 15:24

Увредена е психиката и на родителите, които мислят, че децата им са малки сладурчета и докато са станали на 10 години :grin: И докато продължават да спят с тях. Има случаи,в които деца спят с родителите си до около 14-15 години... говоря и то най-вече на мъже, спрящи при мама...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Уврежда ли се психиката на децата, ако спят до късно с родителите си в едно легло?

Мнениеот Буба Мара » 22 Мар 2018, 15:01

Jully написа:Синът ми вече е на 9 години и все още обича да спи при мен в едно легло, има си собствена завивка, не се прегръщаме, не се целуваме или такива неща, но той обича да спи в нашето легло. Дъщеря ми, преди, спеше по-често с баща си, защото като се преместихме ги беше страх да бъдат сами в новото жилище. Все още се случва малкия да заспива при мен. Казвали са ми, че по този начин се обременявала психиката и като порасне може да има проблеми с интимния си живот. Може би съм окъсняла, а може би не, но вече няма да спи при мен изобщо, това е ясно. Но мислите ли, че досега съм го повредила нещо?

Аз отглеждам сама детето си и то спи при мен и е долу-горе в същата възраст и е нещо подобно. Но.. в една връзка, дето има мъж и жена и мъжът да спи с едното, жената с другото дете или и двете в леглото при нас.. това за мен са някакви фантасмагории, които нямат място в живота :) По-скоро ако има някакъв страх съм склонна докато детето заспи да му правя компания и да си ида в леглото при мъжа, от колкото да пускам хлапета в спалнята ни. Всеки да си знае мястото.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта